Udostępnij
Tweetnij

iOS 13.5 beta 4 z nową opcją dla karty medycznej

iOS 13.5 beta 4 to najnowsza, poglądowa wersja aktualizacji dla iPhone’ów, którą udostępniło Apple. W tym wydaniu pojawiają się pewne nowości, choć jest ich mało. Karta medyczna, a dokładniej zawarte w niej informacje, mogą stać się widoczne dla służb ratunkowych. Finalna wersja iOS 13.5 jest już zapewne dosyć blisko.

iOS 13.5 beta 4 jest już dostępne dla deweloperów aplikacji. Apple testuje to uaktualnienie od jakiegoś czasu i wiemy, że chce je mieć gotowe jeszcze w tym miesiącu. Pojawią się pewne nowości. To spowodowało, że oprogramowanie zmieniło numer z początkowego 13.4.5. W najnowszej wersji pojawiają się nowe opcje i te obejmują kartę medyczną.

iOS 13.5 beta 4 sprawia, że karta medyczna może być udostępniana służbom ratunkowym w trakcie wykonywania połączenia alarmowego. Jest też opcja, która umożliwi podgląd na zalokowanym ekranie. Zmiany te wyświetlają się w aplikacji Zdrowie. Najpierw użytkownik zachęcany jest do przejrzenia tych informacji, gdzie ewentualnie można wprowadzić korektę.

aktualizacja iOS 13.5 beta 4 co nowego nowości zmiany Apple karta medyczna

iOS 13.5 beta to także inne nowości

Wiemy, że we wcześniejszych wersjach iOS 13.5 beta pojawiły się także inne nowości. Obejmują one m.in. FaceTime, ale najważniejsze to API opracowane z myślą o zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Powstało ono we współpracy z Google i ma pozwolić w poszczególnych krajach ostrzegać użytkowników przed zagrożeniem.

iOS 13.5 w finalnej wersji może zostać udostępnione już w przyszłym tygodniu. Apple chce sfinalizować prace nad tą aktualizacją w możliwie krótkim czasie. Potem nadejdzie czas na czternastą wersję oprogramowania, którą zobaczymy w trakcie WWDC 2020. Pierwszy dzień tegorocznej konferencji dla deweloperów przypada 22 czerwca.

Przeczytaj także: HomePod – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij