Udostępnij
Tweetnij

Apple może wprowadzić w iOS 14 widżety na ekranie domowym

OS 14 to duża aktualizacja Apple dla iPhone’ów, która ma wprowadzić zmiany obejmujące tapety. Ponadto mogą się pojawić widżety, które będzie można przesuwać na ekranie domowym. Będzie to zupełna nowość w oprogramowaniu. Oficjalnej zapowiedzi iOS 14 spodziewamy się w czerwcu tego roku, a aktualizacji we wrześniu.

iOS 14 był już obiektem mnóstwa przecieków. Niedawno wspominaliśmy wam, że Apple planuje przeprojektować ekran z tapetami. Tła mają segregowane na podstawie zawartości na obrazach. Teraz mamy okazję zobaczyć zrzuty ekranowe, które mają to prezentować. Ponadto na ekranie domowym mogą w końcu pojawić się widżety, których to w oprogramowaniu iPhone’ów bardzo brakuje.

Poniżej widzicie zrzuty ekranowe prezentujące tapety w iOS 14. Użytkownik będzie mógł przeglądać kolekcje tematycznie. Będzie też można ustawić na ekranie domowym dynamiczne tło. Jednak znacznie ciekawsze wydają się być widżety. Wzmianki na ich temat zostały znalezione w kodzie, do którego wgląd uzyskał serwis źródłowy. Łączą się z one projektem nazwanym wewnętrznie przez Apple jako Avocado. To aplikacja Springboard kontrolująca ekran początkowy.

Aktualizacja iOS 14 Apple iPhone ekran domowy początkowy widżety tła tapety plotki przecieki wycieki Aktualizacja iOS 14 Apple iPhone ekran domowy początkowy widżety tła tapety plotki przecieki wycieki Aktualizacja iOS 14 Apple iPhone ekran domowy początkowy widżety tła tapety plotki przecieki wycieki Aktualizacja iOS 14 Apple iPhone ekran domowy początkowy widżety tła tapety plotki przecieki wycieki

Apple w iOS 14 pozwoli przesuwać widżety

Jeśli informacje są prawdziwe, to będzie to rozwinięcie koncepcji z iPadOS 13. Tam jednak widżety są w miejscu, ale w iOS 14 będzie je można przesuwać na dowolne miejsce ekranu. Tak jak to jest teraz z ikonkami aplikacji. Dlatego tutaj wydaje się być sensowne użycie rozmytych tapet, które i tak będą przesłonięte przez tego typu elementy. Nie wiadomo, czy ta nowość na pewno zostanie wprowadzona. Oficjalna zapowiedź systemu odbędzie się na WWDC.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter, 9to5Mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij