Udostępnij
Tweetnij

iOS 14 dla iPhone’ów nie ma być tak wadliwy jak tegoroczny system Apple

iOS 14 to oprogramowanie dla iPhone’ów, które zobaczymy w przyszłym roku. Apple zmienia wewnętrznie podejście w trakcie testów systemu. Ma to na celu wyłapanie większej ilości błędów. Wersja beta iOS 14 zostanie zaprezentowana na WWDC 2020. We wrześniu Apple udostępni uaktualnienie wszystkim właścicielom iPhone’ów.

iOS 14 to system Apple dla iPhone’ów, który zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Obecnie trwają beta testy wersji z numerkiem 13.3, a stabilną edycją oprogramowania pozostaje wydanie 13.2.3. Nie ukrywajmy, ale tych poprawek dla „trzynastki” było już w tym roku naprawdę wiele, a przecież system ten debiutował stosunkowo niedawno.

Bloomberg raportuje, że Apple zmieni jednak podejście do testów. W dziennych buildach oprogramowania pojawią się flagi. Ma to pozwolić na ustabilizowanie przyszłych wydań systemu. To ma również umożliwić lepszą izolację złego kodu w iOS 14 beta, który będzie testowany przez użytkowników iPhone’ów latem przyszłego roku. Zmiany dotyczą także macOS 10.16 i iPadOS 14.

Pamiętajmy, że iOS 13 doczekał się już blisko dziesięciu aktualizacji oprogramowania i był naprawdę niedopracowany. O czym świadczy chociażby wydanie wersji z numerem 13.1 w kilka dni po premierze „trzynastki”. Beta testy nowej wersji systemu dla iPhone’ów zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli Apple chce uniknąć podobnych problemów, to musi coś z tym zrobić.

iOS 14 beta Apple udostępni na iPhone’y w czerwcu

Domyślamy się, że kolejna konferencja WWDC ponownie odbędzie się na początku czerwca. To tam zobaczymy nowe systemy Apple. Potem iOS 14 beta trafi w ręce deweloperów aplikacji. Kilka tygodni później powinna zostać udostępniona publicznie dla wszystkich chętnych właścicieli iPhone’ów.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij