Udostępnij
Tweetnij

iPhone 11 ma układ U1 i jest to autorski chip Apple

iPhone 11 (Pro Max te modele również) mają nowy układ U1. iFixit przyjrzało mu się z bliska i okazuje się, że jest to autorski chip Apple, choć wykazywał podobieństwa do innego. U1 to scalak, który w smartfonach iPhone 11 zapewnia dokładne do 10 cm lokalizowanie. Podejrzewa się, że będzie on współdziałać z lokalizatorem Apple.

U1 to nowy chip, który Apple umieściło we wszystkich tegorocznych smartfonach. iFixit, które jakiś czas temu rozebrało model iPhone 11 Pro Max i następnie oceniło jego możliwości z zakresu naprawy, przyjrzało się temu układowi. Wszystko wskazuje na to, że to autorski scalak. Pomimo, że wcześniej podejrzewano, iż może to być Decawave Ultra Wideband DW1000.

iPhone 11 dzięki układowi U1 jest w stanie zapewnić bardzo precyzyjne, bo z dokładnością do 10 cm, lokalizowanie. Ma on wiele wspólnego z Wi-Fi, ale wykorzystuje znacznie większe spektrum kanałów o szerokości 500 MHz. W przypadku Wi-Fi jest to tylko 20 MHz, a w Bluetooth już tylko 2 MHz. Dzięki temu wzrasta przepustowość i maleją opóźnienia.

iPhone 11 Pro Max lokalizator Apple układ U1 chip
fot.: iFixit

U1 z modeli iPhone 11 Apple pewnie wykorzysta w lokalizatorze

Jak dobrze wiemy, Apple pracuje nad własnym lokalizatorem, który został znaleziony nawet w systemie iOS 13. Niestety, w trakcie wrześniowej konferencji go nie zobaczyliśmy. Pewnie dlatego, że sprzęt nie jest jeszcze gotowy. Domyślamy się jednak, że U1 z modeli iPhone 11 będzie współpracować z tym gadżetem. Na szczegóły trzeba będzie jednak poczekać. Obecnie nie wiadomo, czy lokalizator zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Możliwe, że nastąpi to dopiero w przyszłym.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij