Udostępnij
Tweetnij

W fabrykach, gdzie produkowane są nowe iPhone’y, dochodzi do naruszeń prawa pracy

iPhone 11 jest masowo produkowany od sierpnia. Warunkom w fabrykach firmy Foxconn przyjrzało się China Labor Watch i odkryto, że podwykonawca Apple znowu dopuścił się naruszeń prawa pracy. W miejscu, gdzie produkowane są nowe iPhone’y, zatrudniono zbyt wielu pracowników sezonowych. Apple przyznaje, że tak było.

iPhone 11 ma premierę już jutro i wiemy, że w trakcie konferencji Apple zobaczymy mnóstwo innych produktów. Produkcją nowych telefonów z iOS zajmuje się Foxconn. Warunki pracy, które panują w zakładach Tajwańczyków, nie należą jednak do najlepszych. China Labor Watch ponownie przyjrzało się im z bliska i ponownie doszło do naruszeń chińskiego prawa pracy.

iPhone 11 jest składany w fabryce w Zhengzhou. China Labor Watch twierdzi, że doszło do złamania chińskiego prawa pracy, bo to zakłada, że zakład może zatrudnić sezonowo maksymalnie 10% wszystkich pracowników. Tymczasem tych w sierpniu było aż 50%. To typowy miesiąc, gdy produkowane są nowe telefony Apple i potrzeba więcej rąk do pracy.

przedsprzedaż iPhone 11 Pro 2019 kiedy premiera plotki przecieki wycieki specyfikacja techniczna cena Apple A13 iOS 13 nowości aparat

Apple przyznało, że w fabryce, gdzie produkowany jest iPhone 11, doszło do nadużyć

Apple jednak nie chowa głowy w piasek i rzeczywiście przyznało, że w fabrykach Foxconnu naruszane są prawa pracy. Firma jednak pracuje z partnerem nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu. Nie tak dawno głośno było o tym, że przy składaniu iPhone’ów X brali udział chińscy studenci, którzy nawet robili to po godzinach pracy. Wtedy Foxconn również obiecywał trzymania się obowiązujących przepisów. Najbliższa konferencja firmy z Cupertino, gdzie zostaną pokazane nowe iPhone’y, rozpocznie się 10 września o godzinie 19:00 naszego czasu.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij