Udostępnij
Tweetnij

Telewizory LG dostają wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit, ale bez Apple TV

LG przekazało, że na dniach jego telewizory Smart TV na 2019 rok zaczną dostawać obsługę AirPlay 2 i zapewnią zgodność z HomeKit. Niestety, wiemy, że na razie nie dostaną nowej aplikacji Apple TV. Ta pozostaje na wyłączność dla telewizorów Samsunga. LG zamierza zaktualizować wszystkie swoje telewizory na obecny rok.

LG jest jedną z tych firm, której telewizory Smart TV miały dostać wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit. Plany zapowiedziano na początku roku. Pierwszy własne modele zaktualizował Samsung i to tam pojawiła się nowa aplikacja Apple TV. Teraz o rozpoczęciu procesu uaktualniania poinformowali Koreańczycy z pierwszej z wymienionych firm.

LG przekazało, że planuje rozpocząć uaktualniać własne telewizory w ciągu najbliższych dni. Smart TV Koreańczyków po otrzymaniu aktualizacji będą zgodne z AirPlay 2 (więcej o tym rozwiązaniu w tym artykule) i HomeKit, czyli platformą domu inteligentnego firmy z Cupertino. Dla porównania, modele Samsunga z HomeKit zgodne nie są. Mają jednak nową aplikację Apple TV. To jednak w przypadku telewizorów LG nie powinno stanowić żadnego problemu. Z prostej przyczyny, bo te Smart TV będą wspierać AirPlay i to oznacza, że użytkownicy iPhone’ów czy iPadów bez problemu będą mogli przerzucić obraz i dźwięk z tego programu na duży ekran drogą bezprzewodową. Poniżej lista modeli, które mają wkrótce dostać aktualizację oprogramowania. Pamiętajmy, że dotyczy ona wyłącznie Smart TV z 2019 roku. Samsung udostępnił uaktualnienia także na wybrane modele z 2018 roku.

Telewizory Smart TV LG które modele dostaną AirPlay 2 HomeKit Apple TV

Te telewizory LG Smart TV dostaną obsługę AirPlay 2 i Apple HomeKit

  • LG OLED
  • LG NanoCell seria SM9X
  • LG NanoCell seria SM8X
  • LG UHD seria UM7X

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij