Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 beta zawiera błąd, który pozwala na łatwy podgląd haseł na iPhone’ach

iOS 13 beta 3 oraz druga publiczna wersja zawierają poważny błąd. Pozwala on na obejście Face ID lub Touch ID na iPhone’ach. W ten sposób można uzyskać dostęp do haseł zapisanych w pęku kluczy iCloud. Domyślamy się, że Apple rozwiąże problemy w iOS 13 beta 4, który powinien zostać udostępniony jeszcze w tym tygodniu.

iOS 13 beta obecnie dostępny jest w trzeciej edycji deweloperskiej i publicznej drugiej. Okazuje się jednak, o czym najpierw poinformowano na Reddicie, że w oprogramowaniu znajduje się luka. Pozwala ona na obejście zabezpieczenia Face ID lub Touch ID z iPhone’ów i następnie uzyskać wgląd na hasła przechowywane w pęku kluczy iCloud. Apple już zna problem i zapewne wkrótce luka zostanie załatana.

Błąd pozwala na iPhone’ach z iOS 13 beta przejść w ustawieniach do sekcji Hasła do witryn i aplikacji. Następnie należy dotknąć kilka razy tę opcję. Po chwili ukazują się hasła bez autoryzacji przez Face ID lub Touch ID. Apple boryka się z tym samym problemem w ostatniej becie iPadOS. Poniżej wideo, na którym możecie to zobaczyć.

Apple załata nowy błąd w iOS 13 beta 4

Apple już zapewne szuka rozwiązania problemu i domyślamy się, że poprawka zostanie wprowadzona już w iOS 13 beta 4. To aktualizacja, która powinna zostać udostępniona deweloperom aplikacji jeszcze w tym tygodniu. Niedługo po tym trafi także na iPhone’y pozostałych testerów, ale już jako trzecie, publiczne wydanie poglądowe.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij