Udostępnij
Tweetnij

Apple udostępnia stacje radiowe poprzez Siri na iPhone’ach i głośnikach HomePod

Apple na iOS 13 beta pozwala odtwarzać stacje radiowe w aplikacji Muzyka. Funkcja zaczyna pojawiać się w kolejnych państwach. Można z niej skorzystać także na głośnikach HomePod z aktualną wersją oprogramowania. W ten sposób można poprosić Siri o uruchomienie konkretnego radia. Po chwili będzie ono odtwarzane.

Apple w trakcie WWDC 2019 zapowiedziało wsparcie dla około 100 tysięcy stacji radiowych, które będzie można uruchamiać poprzez Siri. Już wcześniej funkcja zaczęła działać na tych iPhone’ach, które miały zainstalowane iOS 13 beta. Z rozwiązania można też korzystać na głośnikach HomePod. Teraz funkcja zaczyna pojawiać się w kolejnych państwach. Gigant z Cupertino być może zaczął ją udostępniać globalnie.

Co jednak ciekawe, w Niemczech użytkownicy raportują, że Siri pozwala na uruchamianie stacji radiowych na tych głośnikach HomePod, które mają aktualną wersję oprogramowania. Opcja działa też na iUrządzeniach z betą iOS 13, która wkrótce zostanie udostępniona w trzeciej wersji. Apple zapowiedziało nowość w trakcie WWDC 2019. Wtedy przekazano, że w ten sposób ma być obsługiwanych około 100 tysięcy stacji radiowych.

Apple radio stacje radiowe muzyka iPhone HomePod iOS 13

Apple pozwala uruchamiać stacje radiowe dzięki TuneIn, iHeartRadio i Radio.com

W trakcie konferencji WWDC 2019 Apple przekazało, że zamierza pobierać stacje radiowe poprzez TuneIn, iHeartRadio i Radio.com. Pamiętajmy, że to co zaczyna uruchamiać Siri, to nie są zwykłe radia nadawane tradycyjną formą, a streamy internetowe. Cechują się one dobrą jakością. Użytkownicy, którzy zdołali uruchomić je na głośnikach HomePod twierdzą, że dźwięk jest czysty i pozbawiony szumów. Finalnego wydania iOS 13 spodziewamy się we wrześniu tego roku.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Macerkopf

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij