Udostępnij
Tweetnij

Apple TV z tvOS 13 beta 2 dostaje obraz w obrazie

Apple TV wraz z najnowszą, poglądową wersją tvOS 13 beta 2 doczekał się długo wyczekiwanej funkcji. To PiP, czyli obraz w obrazie. W ten sposób można zmniejszyć okienko odtwarzacza wideo i następnie nawigować dalej po interfejsie. Finalna wersja tvOS 13 trafi na Apple TV HD i 4K we wrześniu tego roku.

Apple TV do tej pory nie wspierało funkcji obraz w obrazie, choć ta była naprawdę mocno wyczekiwana przez użytkowników od lat. Zmienia to się wraz z tvOS 13 beta 2 udostępnionym deweloperom aplikacji wczoraj. W tym poglądowym wydaniu oprogramowania gigant z Cupertino w końcu dodał tryb PiP.

Obraz w obrazie dla Apple TV z tvOS 13 beta pozwala na uruchomienie odtwarzacza z wideo w małym okienku. W ten sposób można dalej oglądać zawartość, a przy okazji nawigować po interfejsie przystawki dla telewizorów. Takie okno zawsze będzie na wierzchu, a więc jego przesłonięcie innym nie będzie możliwe.

Apple TV HD 4K tvOS 13 beta 2 PiPi picture in picture obraz w obrazie
fot.: Nikolaj Hansen-Turton

Tryb obraz w obrazie najpierw pojawił się w iOS 9 na iPadach. Po kilku latach funkcję PiP w końcu dostaje także Apple TV. Jednak wszyscy użytkownicy urządzenia na aktualizację do tvOS 13 trochę sobie poczekają. Na razie znajduje się ona na etapie testów deweloperskich.

Apple TV dostanie publiczną wersją tvOS 13 beta w lipcu

Finalna wersja nowego oprogramowania dla Apple TV HD i 4K trafi we wrześniu. Wtedy też zobaczymy sfinalizowane wersje iOS 13, watchOS 6 i macOS Cotalina Jednak już w przyszłym miesiącu ruszy publiczny program pilotażowy. Wtedy tvOS 13 beta będzie mógł zainstalować każdy ciekawy nowości użytkownik. Poza funkcją PiP pojawi się wsparcie dla wielu kont użytkowników, o co także proszono od lat. Dzięki temu każdy będzie mógł liczyć na osobne, spersonalizowane treści do dalszego obejrzenia.

Przeczytaj także: iOS 13 – ukryte funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij