Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 beta 2: kiedy Apple udostępni tę aktualizację dla iPhone’ów?

iOS 13 beta 2 to druga, poglądowa wersja nowego oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów. Apple udostępni to uaktualnienie w przyszłym tygodniu. Jednak nie będzie to jeszcze publicznie dostępna wersja. Domyślamy się, że Apple Beta Software Program ruszy po wydaniu iOS 13 beta 3, czyli na początku lipca.

iOS 13 beta 2 to wypatrywana przez testerów aktualizacja, którą Apple powinno udostępnić w ciągu kilku najbliższych dni. Oprogramowanie prawdopodobnie zostanie udostępnione w najbliższy poniedziałek. Najczarniejszy scenariusz, który można założyć, to dostępność po trzech tygodniach od rozpoczęcia WWDC 2019. Czy jednak będzie ona dostępna także na iPhone’y w ramach programu pilotażowego?

iOS 13 beta 2 miałaby szansę stać się pierwszą publiczną wersją i wtedy każdy chętny użytkownik iPhone’a mógłby sobie zainstalować poglądowe wydanie nowego systemu. Niestety, tak raczej nie będzie. To oznacza, że pierwszą, publicznie dostępną wersją będzie raczej trzecia beta, a nie druga. Apple dało wskazówkę na ten temat już wcześniej.

iOS 13 beta jak zainstalować na Apple iphone profil OTA deweloperski gdzie pobrać ipsw

iOS 13 beta w ramach Apple Beta Software Program dopiero w lipcu

Apple Beta Software Program, czyli publiczny program pilotażowy, gdzie użytkownicy iPhone’ów będą mogli instalować iOS 13 beta, ma być uruchomiony dopiero w lipcu. Pod koniec czerwca lub na początku przyszłego miesiąca deweloperzy otrzymają jeszcze trzecią betę. To właśnie ten build kilka dni później powinien zostać udostępniony dla wszystkich.

Wiemy, że w ramach Apple Beta Software Program nie będzie takich utrudnień, jak w przypadku bety deweloperskiej. Firma z Cupertino już potwierdziła, że planuje udostępnić dla publicznej wersji iOS 13 beta odpowiedni profil OTA. Instalacja nie będzie odbywać się poprzez obrazy.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij