Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 lepiej zadba o prywatność. Apple wprowadziło nowe komunikaty

iOS 13 beta jest już dostępny w rękach deweloperów aplikacji i ci odkrywają kolejne funkcje. Okazuje się, że Apple zaszyło nowe komunikaty. Firma poważnie traktuje prywatność właścicieli iPhone’ów. Dlatego w iOS 13 będą wyświetlane nowe powiadomienia, gdy aplikacje będą chciały uzyskać dostęp do lokalizacji.

iOS 13 beta został udostępniony deweloperom aplikacji zaraz po keynote otwierającym WWDC 2019. Apple dba o prywatność i dlatego właściciele iPhone’ów będą widzieli nowe komunikaty związane z lokalizacją. Jeśli aplikacje będą chciały uzyskać do niej dostęp, to zostanie wyświetlone czytelne powiadomienia. Przykładowe widzicie poniżej.

Na urządzeniu z iOS 13 beta w momencie, gdy aplikacja chce uzyskać dostęp do lokalizacji, zostanie wyświetlony komunikat z informacją, co właśnie się dzieje. Następnie Apple daje trzy opcje do wyboru. Użytkownicy iPhone’ów mogą odmówić dostępu lub zezwolić na niego raz. Można również wskazać opcję dostępu za każdym razem, gdy aplikacja zostanie uruchomiona.

iOS 13 beta lokalizacja wskaźnik prywatność Apple iPhone

Apple udostępni iOS 13 beta w wersji publicznej w lipcu

iOS 13 beta nie jest jeszcze ogólnodostępny. Apple zdecydowało się w tym roku nie udostępniać deweloperom profilu OTA, bo ten i tak zaraz zostałby udostępniony na różnych stronach. Wiemy jednak, że publiczny program pilotażowy ruszy już w przyszłym miesiącu. Wtedy stosowny profil OTA zostanie udostępniony i chętni użytkownicy iPhone’ów będą mogli zainstalować oprogramowanie w wygodny sposób z pominięciem obrazów IPSW.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: 9to5Mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij