Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 beta pozwala na kasowanie aplikacji na iPhone’ach w App Store

iOS 13 beta jest już dostępny dla deweloperów aplikacji. Apple w tej wersji oprogramowania dla iPhone’ów w końcu wprowadziło wyczekiwaną nowość. To możliwość kasowania aplikacji bezpośrednio z poziomu App Store. O taką funkcję użytkownicy iPhone’ów prosili od lat i wraz z iOS 13 we wrześniu w końcu ją otrzymają.

iOS 13 beta 1 został udostępniony deweloperom aplikacji zaraz po keynote otwierającym WWDC 2019. Apple nie było oczywiście w stanie ujawnić wszystkich zmian w nowym oprogramowaniu dla iPhone’ów w ciągu tak krótkiego czasu. Jednak kolejne nowości dostrzegają testerzy. Wśród nich pojawiła się możliwość kasowania aplikacji z poziomu App Store.

Użytkownicy iPhone’ów już od dawna wyczekiwali na kasowanie aplikacji poprzez App Store. W iOS 13 beta taką funkcję Apple w końcu dodało. Jak można z tego skorzystać? W bardzo prosty sposób. Na liście aplikacji widocznej na stronie konta wystarczy przesunąć na danej z nich palcem w lewo i pojawi się kontrolka umożliwiająca skasowanie programu czy gry.

iOS 13 beta 1 kasowanie aplikacji w App Store Apple iPhone

Apple udostępni publiczną wersję iOS 13 beta użytkownikom iPhone’ów za kilka tygodni

Wiele osób obecnie wypatruje możliwości zainstalowania iOS 13 beta na własnych iPhone’ach. Z racji braku stosownego profilu OTA jest to jednak utrudnione. Na razie istnieje możliwość zainstalowania systemu tylko poprzez obrazy IPSW. Na szczęście, w przypadku publicznego programu pilotażowego takich utrudnień nie będzie. Craig Federighi już potwierdził, że w ramach Apple Beta Software Program stosowny profil zostanie udostępniony. Jednak na publiczne testy trochę sobie jeszcze poczekamy. Program ma wystartować dopiero w lipcu tego roku, czyli dopiero za kilka tygodni.

Przeczytaj także: Messsenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje, które warto znać

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij