Udostępnij
Tweetnij

macOS 10.15 pozwoli przesyłać obraz do iPadów z iOS 13. Apple pracuje nad nową funkcją

macOS 10.15 ma wprowadzić możliwość przesyłania obrazu z okna czy aplikacji do iPadów. Apple pracuje nad funkcją pod kryptonimem Sidecar. iPady, które miałyby odbierać obraz z komputerów Mac pewnie będą musiały mieć zainstalowany iOS 13. Jego premiera zbiegnie się z wydaniem macOS 10.15, a wersje beta zobaczymy już na początku czerwca.

macOS 10.15 jest ponownie obiektem przecieków. Apple pokaże nowy system dla komputerów Mac już na WWDC 2019, gdzie także zobaczymy iOS 13, który też ostatnio pojawia się w plotkach. Teraz dowiadujemy się, że wśród nowości ma pojawić się funkcja, która pozwoli na przesyłanie obrazu na tablety iPad. Gigant z Cupertino pracuje nad nowością pod kryptonimem Sidecar.

macOS 10.15 z Sidecar ma pozwolić na przesyłanie obrazu z okna czy aplikacji bezpośrednio na ekran iPada. Domyślamy się, że będzie to jednak możliwe tylko na tych tabletach, które otrzymają aktualizację do iOS 13. Na rynku są już podobne rozwiązania, jak chociażby Duet Display, który przedstawiony jest na grafikach. Tym razem będzie to jednak rozwiązanie systemowe, a więc nie trzeba będzie posiłkować się narzędziami deweloperów trzecich.

macOS 10.15 beta Apple iOS 13 kiedy premiera Sidecar
fot.: Duet Display

Sidecar ma być dostępne z poziomu menu macOS 10.15, które ma pojawiać się po najechaniu kursorem na zielony przycisk maksymalizacji okna. To tu pojawi się dodatkowa opcja związana z przesyłaniem obrazu na ekran iPada. Zapowiada się ciekawie.

iOS 13 i macOS 10.15 beta Apple wyda zaraz po WWDC 2019

iOS 13 i macOS 10.15 w wersjach beta zostaną udostępnione zaraz po WWDC 2019. Keynote otwierający wydarzenie odbędzie się 3 czerwca. Niedługo po konferencji deweloperzy uzyskają dostęp do poglądowych wersji nowych systemów. Apple udostępni je dla wszystkich we wrześniu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z marca

 źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij