Udostępnij
Tweetnij

Apple zmienia zdanie w kwestii nieoryginalnych baterii. Przyjmie takie iPhone’y do serwisu

Apple zmieniło zdanie w sprawie nieoryginalnych baterii w iPhone’ach. Firma z Cupertino będzie przyjmować telefony z takimi akumulatorami w autoryzowanych serwisach. Do tej pory użytkownicy takich iPhone’ów udający się do Genius Bar czy innego punktu naprawy Apple, byli odsyłani z kwitkiem. Jednak w przypadku wielu innych komponentów stare zasady nadal obowiązują.

Użytkownicy iPhone’ów dosyć często wymieniają baterie w telefonach na nieoryginalne, gdyż takie zamienniki są zazwyczaj tańsze. Niestety, do tej pory Apple nie przyjmowało takich smartfonów w autoryzowanych serwisach i punktach naprawy. Klienci byli odsyłani z kwitkiem. Teraz to ulega zmianie.

Seriws Macrumors wszedł w posiadanie wewnętrznego rozporządzenia Apple dla pracowników Genius Bar oraz autoryzowanych punktów serwisowych. Tam umieszczono informacje o przyjmowaniu do naprawy iPhone’ów, które mają baterie wymienione w nieautoryzowanych punktach. Wcześniej pracowników pouczano, aby takich urządzeń nie przyjmować. To duża zmiana, ale warto dodać, że dotyczy tylko akumulatorów.

iFixit tańsza wymiana baterii iPhone nieoryginalna bateria
fot.: iFixit

Apple naprawi iPhone’y z nieoryginalnymi bateriami, ale z wieloma innymi zamiennikami już nie

Apple od teraz zamierza przyjmować iPhone’y z bateriami pochodzącymi z innych źródeł. Jednak w przypadku wielu innych komponentów do zmiany polityki nie doszło. Jeśli wasz telefon miał wymienioną w nieautoryzowanym serwisie płytę główną, mikrofon, złącze Lightning, minjacka, przyciski na bocznej ramce czy kamerę TrueDepth, to pracownik firmy z Cupertino może odmówić serwisowania takiego sprzętu, co warto mieć na uwadze.

Nie wiadomo, co spowodowało, że Apple zmieniło zdanie w kwestii zamienników baterii iPhone’ów. Jednak zmiana decyzji w tej kwestii z pewnością cieszy. Nowe zasady powinny obowiązywać na całym świecie.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij