Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook, CEO Apple chce, byś kupił nowszego iPhone’a

iPhone Xs Max to wciąż niezwykle drogie urządzenie i, jak się okazuje, Apple niespecjalnie udało się wdrożenie go na rynek światowy. Użytkownicy niespecjalne chcą wydawać na swój telefon ponad 6 tysięcy złotych, dlatego sprzedaż tego telefonu może okazać się dla firmy z Cupertino mocno problematyczna. Wie to również Tim Cook, który bardzo, ale to bardzo chce, byś jednak przeszedł na nowszy model iPhone’a.

Tim Cook podczas ujawniania wyników finansowych przekazał, że przychody ze sprzedaży iPhone’ów spadły w czasie świątecznego kwartału o 15%. Powtarzał jednak wciąż w kółko motyw wymiany na lepszy model smartfonów, jakby chciał wmówić klientom, że powinni to robić. Serwis The Verge naliczył w sumie aż 7 takich odniesień podczas wspomnianej konferencji. Co więcej, Tim Cook poszedł wymienił kilka zdań z dziennikarzami CNBC. Powiedział również, że Apple będzie się starać o to, by ludzie wymieniali swoje urządzenia na wyższe modele.

Problem w tym, że użytkownicy aktualnie nie chcą tego robić. iPhone Xs Max to faktycznie model z wyższej półki, jednak jego sprzedaż nie jest aż tak wysoka, jakby się tego można spodziewać. Xr również nie przyciągnął wielu użytkowników, dlatego Apple rozpoczęło intensywną kampanię marketingową i obniżanie cen smartfonów na wybranych rynkach.

Apple iPhone Xs Max cena gdzie kupić najtaniej w Polsce opinie polska przedsprzedaż Play T-Mobile

Tim Cook może namawiać, ale ważne są również inne akcje marketingowe Apple

W niektórych krajach pojawiła się możliwość wymiany swojego starego smartfona na nowszy model w korzystnych warunkach. To samo jest w Chinach. Tutaj jednak firma z Cupertino może napotkać wielki problem. Chodzi głównie o sprawę Huawei. Córka prezesa, która również pełni wysokie stanowisko w tej firmie, została aresztowana i czeka aktualnie na proces. W ramach odwetu Chiny postanowiły utrudnić możliwość używania smartfonów iPhone na rynku. W wielu miejscach pracy już zapowiedziano, że posiadanie i używanie takich telefonów będzie kończyło się zwolnieniem. Jak podaje jednak Kantar, iPhone Xs Max jest w Chinach niezwykle popularny i aktualnie zajmuje 4 miejsce pod względem najpopularniejszych modeli telefonów. Sprawa z Huawei może jednak utrudnić działania Apple na tamtejszym rynku.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij