Udostępnij
Tweetnij

Apple udostępnia wyniki finansowe. Sprzedaż iPhone’ów w dół, a Tim Cook i tak zadowolony

Apple udostępniło wyniki finansowe za poprzedni kwartał. Tim Cook i spółka zaliczyli w tym czasie dosyć spory spadek sprzedaży iPhone’ów, ale firma i tak nie ma co narzekać. W przypadku innych produktów i usług zanotowano duże wzrosty przychodów. Jest też z tego wszystkiego plus, bo Apple planuje obniżyć ceny iPhone’ów.

Apple ogłosiło wyniki finansowe za poprzedni kwartał, które zgodnie z zapowiedziami, były niższe od pierwotnych oczekiwań. Firma zarobiło na czysto niespełna 20 mld dolarów, a przychody zamknęły się w kwocie 84,3 mld dolarów. Nieco gorsze wyniki spowodowane były mniejszą sprzedażą iPhone’ów. Tim Cook, CEO firmy z Cupertino jednak i tak jest optymistycznie nastawiony.

Tim Cook ujawnił, że obecnie na świecie jest aktywnych aż 900 mln iPhone’ów, które w połączeniu z pozostałymi urządzeniami Apple tworzą bazę 1,4 mld sprzętów. To naprawdę dużo. Przychody ze sprzedaży telefonów z iOS były niższe o 15%, ale w pozostałych kategoriach produktów zauważono wzrosty na łącznym poziomie 17%. W przypadku samych usług było to 19% i jest to rekord.

Tim Cook CEO Apple wyniki finansowe sprzedaż iPhone
fot.: Ike Edeani for Bloomberg Businessweek

Apple może nie sprzedało tak dużo iPhone’ów, jak pierwotnie oczekiwano, ale w przypadku innych kategorii naprawdę nie ma co narzekać. Dla przykładu, wzrost przychodów z działu wearables to 35%. Następnie mamy 17% więcej z iPadów. Natomiast w przypadków komputerów Mac zaobserwowano 8% wzrost.

Tim Cook wie, że iPhone’y nie są tanie, ale Apple dostosuje ceny do rynków

Najistotniejszą informacją jest jednak to, że Apple zamierza lepiej dostosować ceny iPhone’ów do poszczególnych rynków. Tim Cook potwierdził, że kurs dolara sprawił, że ceny telefonów z iOS na wybranych rynkach są naprawdę wysokie. Jednak firma w przyszłości chce temu zaradzić. Właśnie poprzez lepsze dostosowanie oferty pod kątem konkretnych państw.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij