Udostępnij
Tweetnij

Apple z wyrównaną sprzedażą iPhone’ów już niedługo

Apple ma poinformować o swoich wynikach finansowych za miniony kwartał już niedługo, bo we wtorek. Mają one nie być tak optymistyczne, jak się początkowo wydawało, bo sprzedaż iPhone’ów była niższa. Analitycy widzą jednak dobrą przyszłość tej firmy w tym roku. Ming-Chi Kuo mówi przykładowo, że zły okres wkrótce się skończy i niedługo poziom sprzedaży się wyrówna.

Apple nie odnotowało ostatnio najlepszego okresu. Analitycy nie wieszczą również świetlanej przyszłości w tym roku. Jeden z najważniejszych z nich, Ming-Chi Kuo, był jednym z pierwszych, którzy przewidzieli słabą sprzedaż telefonów z serii iPhone w świątecznym kwartale. Teraz, w nowym raporcie TF Industries mówi, że wkrótce taki spadek się zakończy i przewiduje, że dostawy po marcu będą wyższe niż konsensus rynkowy.

Kuo mówi, że rynek spodziewa się w 2019 roku dostaw iPhone’ów w liczbie około 180 milionów sztuk. Jednak trzyma się swoich grudniowych szacunków i utrzymuje prognozę na 188-192 milionów. Kuo mówi też, że pierwszy kwartał sprzedaży będzie równy ze sprzedażą 36-38 milionów smartfonów Apple.

Apple ogłosi wyniki z poprzedniego kwartału niedługo, ale nie powie, ile dokładnie smartfonów iPhone sprzedało

W przypadku drugiego kwartału, Kuo spodziewa się, że sprzedaż iPhone’ów będzie w przybliżeniu równa. W tym czasie, jak twierdzi, ma się sprzedawać 34-37 milionów telefonów z iOS. Oznacza to 15% spadek w porównaniu do 2018 roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

Apple ogłosi końcowe wyniki za miniony kwartał już niedługo. Przychody jednak, jak już mówiono o tym jakiś czas temu, nie będą tak wysokie, jak się spodziewano. Firma odpuściła również szczegółowe informowanie o dokładnych wynikach sprzedaży swoich smartfonów.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij