Udostępnij
Tweetnij

Ostatni iPhone z LCD w 2019 roku, w 2020 Apple stawia na OLED

Apple wciąż uaktualnia swoje nowe modele smartfonów iPhone. Według raportu, który opublikował The Wall Street Journal, ekrany LCD nie będą się już pojawiać w nowych modelach smartfonów od firmy z Cupertino. W tym roku mamy zobaczyć ostatni z nich, który będzie następcą iPhone’a Xr. W przyszłym roku firma postawi całkowicie na OLED.

Apple prawdopodobnie chce usunąć ekrany LCD ze swoich smartfonów. Oznacza to w skrócie, że iPhone’y nie będą już ich otrzymywać. Tegoroczny następca iPhone’a XR będzie ostatnim modelem z panelem LCD. Tak przynajmniej wynika z najnowszego w raportu The Wall Street Journal.

Jak mówi w raporcie WSJ, przejście na OLED umożliwi bardziej elastyczny projekt. Jak uważają redaktorzy tego serwisu, przejście całkowicie na ten model ekranu nastąpi już w przyszłym roku. Po drodze Apple zastanawia się, jak zmienić prostokątny wymiar ekranu na nieco bardziej zaokrąglony. W zeszłym roku Bloomberg opisał projekty badań nad takimi projektami. Nie wiadomo jednak, czy wejdą w życie.

iphone xr

OLED w iPhone bardziej plastyczny niż LED, jak mówi Apple

Jest prawdopodobne, że projekt iPhone’a z roku 2020 jest radykalnym odejściem od tego, co znamy dzisiaj. W ostatnich latach LCD stał się podstarzałą technologią, ponieważ wymaga samodzielnego, dodatkowego podświetlenia. Piksele ekranu OLED są oświetlone indywidualnie, co umożliwia ich stosowanie w urządzeniach o bardziej nieregularnych kształtach. Apple również eksploruje wyświetlacze microLED jako kolejną alternatywę dla LCD.

Ponieważ przedstawiciele branży odchodzą od LCD, dostawcy takich ekranów szukają nowych źródeł przychodów. W raporcie można przeczytać między innymi o słabej pozycji Japan Display, która polega głównie na ekranach LCD dla Apple’a. Wkrótce może być z tym jeszcze gorzej, jeśli plany okażą się prawdopodobne. Spadek popytu na wyświetlacze i niższa sprzedaż modelu Xr wpłynęły mocno na wyniki finansowe Japan Display.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: WSJ

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij