Udostępnij
Tweetnij

Live Listen dla iOS 12 ze słuchawkami AirPods działa świetnie jako podsłuch

iOS 12 wprowadziło kilka naprawdę ciekawych funkcjonalności do naszych urządzeń działających pod kontrolą tego systemu. Jedną z nich była funkcja Live Listen. Dzięki niej użytkownicy posiadający Apple AirPods mogli słuchać rozmów na odległość. Okazuje się, że taka funkcja nadaje się świetnie do podsłuchiwania innych ludzi.

Live Listen to funkcja dla iPhone’a i iPada, która pojawiła się od wprowadzenia iOS 12 kilka miesięcy temu. Nie była jednak aż tak popularna. Może i dobrze, że nie korzystało z niej sporo użytkowników. Jak się okazuje, Apple ma przez to nie lada problemy. Mówi się, że idealnie nadaje się do podsłuchiwania z AirPods.

Raporty Digital Trends przedstawiają szkicowy przypadek użycia Live Listen, który użytkownik Twittera o nicku @arnoldcrndo pokazywał w zeszłym tygodniu. Okazuje się, że włączenie funkcji Live Listen na iPhonie i pozostawienie wspomnianego urządzenia w pobliżu osoby, którą chcesz podsłuchać, pozwoli ci to zrobić na podłączonej parze AirPods w innym pokoju.

https://twitter.com/arnoldcrndo/status/1083024882655477761

Apple AirPods z Live Listen z iOS 12 są bardzo proste w użyciu

Jak się pewnie domyślacie, taka opcja idealnie pasuje do podsłuchów. Można ją po prostu włączyć i zostawić. Później udać się do drugiego pokoju i słuchać tego, co mówią inni. Celem, według serwisów Apple, była pomoc w tym, aby usłyszeć rozmowę w hałaśliwym pokoju lub usłyszeć kogoś mówiącego po drugiej stronie pokoju. iPhone lub iPad miały działać jak zdalny mikrofon, wysyłając dźwięk do Apple AirPods. Jeżeli posiadasz takie słuchawki, lepiej jednak, żebyś nie używał ich do podsłuchiwania ludzi. Zdecydowanie będą przydatniejsze w oryginalnym celu.

Przeczytaj także: W iPhonie X dodano dzwonek Reflection. Tak go dodasz we własnym telefonie

Źródło: Digital Trends

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij