Udostępnij
Tweetnij

Apple reaguje na sprawę wygiętych tabletów iPad Pro. Firma publikuje nowy artykuł bazy wiedzy

Apple ma kolejny problem. Od kilku tygodni posiadacze tabletów iPad Pro wrzucają do sieci zdjęcia wygiętych urządzeń. Największy problem mają iPady z modemem LTE, które wyginają się najczęściej. Firma postanowiła zareagować i uruchomiła specjalną stronę wsparcia, gdzie tłumaczy, że wygięcia nie stanowią problemu i są wynikiem produkcji.

Apple ma ostatnio nie lada problemy. Nie tak dawno ujawniono oficjalnie, że firma zarobiła w ostatnich miesiącach mniej niż się spodziewano. Donald Trump nie widzi w tym kłopotów, ale to jednak nie jedyny problem, z którym boryka się ta firma. Od kilku tygodni głośno jest odnośnie wygięć widocznych w tabletach iPad Pro. Firma postanowiła zareagować.

Apple wystartowało ze specjalną stroną internetową, na której informuje klientów o tym, że lekkie wygięcia urządzenia nie zmieniają jego działania. Są jedynie wynikiem produkcji. Oto co można przeczytać na wspomnianej stronie.

Precyzyjne techniki produkcyjne i rygorystyczny proces kontroli gwarantują, że nowe modele iPada Pro będą spełniać nawet bardziej wąską specyfikację płaskości niż poprzednie generacje. Ta specyfikacja pozwala na nie więcej niż 400 mikronów odchylenia na długości dowolnej strony – mniejszej niż grubość czterech arkuszy papieru. Nowe proste krawędzie i obecność podziałów anteny mogą powodować subtelne odchylenia w płaskości bardziej widoczne tylko z pewnych kątów widzenia, które są niedostrzegalne podczas normalnego użytkowania. Niewielkie odchylenia nie wpływają na wytrzymałość obudowy lub funkcji produktu i nie zmienią się z upływem czasu podczas normalnego użytkowania.

Apple nie widzi problemu, ale jeżeli nie podoba ci się wygięcie w iPad Pro, możesz szybko zareagować

Apple tym samym przyznało oficjalnie, że iPad Pro może być lekko wygięty podczas procesu produkcji. Nie wpływa to jednak na użytkowanie. Firma zachęca do tego, by udać się do serwisu, jeśli uważamy, że wygięcie w naszym urządzeniu jest większe niż 400 mikronów. Chronią nas dodatkowo przepisy, więc jeśli w ciągu ustalonego czasu pojawimy się w sklepie, możemy bez podawania powodu zwrócić produkt bez podawania powodu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij