Udostępnij
Tweetnij

Apple z problemami, ale Donald Trump uspokaja, że nic się nie dzieje

Apple nie ma najlepszego okresu. Po wielkiej walce z Qualcommem niektóre iPhone’y znikają ze sklepów w Niemczech. Firma odnotowała również, jak mówią znawcy tematu, spadki w dochodach i spadki w sprzedaży iPhone’ów. Dziennikarze postanowili zapytać więc prezydenta Stanów Zjednoczonych o to, co sądzi o takiej sytuacji. Donald Trump wydawał się być niewzruszony i powiedział, że Apple „sobie poradzi”.

Donald Trump już od dawna ma kosę z Apple. Prezydent USA od samego początku oskarżał firmę o to, że prowadzi produkcję swoich urządzeń w Chinach, a nie w Stanach Zjednoczonych. Gigant ma teraz jednak problemy, więc dziennikarze zapytali, jak teraz Trump widzi firmę i jaki wpływ na gospodarkę państwa będą miały te spadki. Prezydent stwierdził, ze za jego rządów firma wzrosła o kilkaset procent, co, jak można się domyślić, nie jest prawdą. Powiedział też, że nic im nie grozi i wszystko będzie z firmą dobrze.

Apple dostało rykoszetem za wojnę handlową, jaką Donald Trump prowadzi z Chinami

Prezydent winą sytuacji firmy obarczył politykę Apple odnośnie produkowania smartfonów w Chinach właśnie. Jak stwierdził, mówił Cookowi, że ten powinien z ekipą stworzyć fabryki w USA. Gigant podał, że faktycznie ten rok był gorszy, ale produkcji w Chinach nie podał jako jednej z przyczyn. W oficjalnym oświadczeniu można było usłyszeć, że winę ponosi wojna handlowa, jaką teraz USA prowadzi z Chinami.

Wojna handlowa rozgorzała po zatrzymaniu CFO Huawei, Meng Wanzhou. W ramach odwetu Chiny postanowiły zareagować na produkty z USA. W niektórych miejscach pracy od razu potwierdzono, że korzystanie z iPhone’a będzie wiązało się z automatycznym zwolnieniem.

Apple ostatnio przyznało, że sprzedało mniej iPhone’ów w zeszłym kwartale niż zakładano. Ponadto w wyniku przegranej z Qualcommem w Niemczech musiało wycofać ze sprzedaży kilka starszych modeli telefonów z iOS. Oczekiwane przychody za zeszły kwartał zmalały o około 5 mln dolarów.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: BI

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij