Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook publikuje list do inwestorów Apple. Potwierdza słabszą sprzedaż iPhone’ów

Tim Cook, CEO Apple, opublikował otwarty list do inwestorów, gdzie zapowiedział, że jego firma ogłosi wkrótce słabsze wyniki kwartalne od zakładanych. Gigant z Cupertino sprzedał mniej iPhone’ów względem pierwotnych założeń. Dlatego wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku fiskalnego zostały obniżone. Niemało, bo o kilka mld dolarów.

Tim Cook opublikował wczoraj list do inwestorów. Tam szef firmy z Cupertino zapowiedział, że prognozowane wyniki kwartalne za pierwszy kwartał 2019 roku fiskalnego Apple nie pokryją się z oczekiwaniami. Miała na to wpływ m.in. słabnąca sprzedaż iPhone’ów, ale nie tylko. Dlatego oczekiwania wobec przychodów obniżono z 89 mld do 84 mld dolarów.

Tim Cook wyjaśnia, że mniejsze przychody zostały spowodowane niższą liczbą sprzedanych iPhone’ów. Wiele osób w zeszłym roku nie zdecydowało się na przesiadkę na jeden z nowych modeli. Wpływ na to miała sytuacja ekonomiczna na wybranych rynkach, wysoki kurs dolara względem innych walut czy słabnąca sprzedaż smartfonów w Chinach. Apple twierdzi również, że mogło to być spowodowane przez program tańszej wymiany baterii w telefonach, który uruchomiono na początku 2018 roku.

Tim Cook Apple iPhone biznes wyniki kwartalne finansowe

Tim Cook stwierdza, że sprzedaż iPhone’ów była niższa, ale pozostałe produkty Apple poradziły sobie dobrze

W liście do inwestorów, który napisał Tim Cook, możemy znaleźć informacje także o innych produktach. Dotyczy to zegarków Apple Watch series 4, słuchawek AirPods czy nowych iPadów Pro i MacBooka Air. Te poradziły sobie dobrze, ale początkowo ich podaż była za niska. Jednak produkty innych kategorii od iPhone’a spowodowały wzrost przychodów na poziomie aż 19%. To dobry wynik.

Apple zamierza udostępnić dokładne szczegóły za poprzedni kwartał dokładnie 29 stycznia. Wtedy firma opublikuje ostatnie wyniki kwartalne. Niestety, liczby sprzedanych iPhone’ów nie poznamy. Gigant z Cupertino nie zamierza już dzielić się takimi informacjami.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij