Udostępnij
Tweetnij

iPhone Xr oraz iPhone’y Xs i Xs Max z gorszą adaptacją od zeszłorocznych modeli Apple

iPhone Xr oraz iPhone’y Xs i Xs Max nie sprzedają się tak dobrze, jakby chciało tego Apple. Co prawda, gigant z Cupertino o tym otwarcie nie mówi, ale rąbka tajemnicy uchyla nam MixPanel. Tam możemy zobaczyć, jak wygląda adaptacja tegorocznych smartfonów z iOS. W porównaniu do modeli 8, 8 Plus i X wygląda to nie najlepiej.

iPhone Xr, Xs i Xs Max są już dostępne na rynku od kilku tygodni. W sieci już niejednokrotnie pojawiały się informacje o tym, że ich sprzedaż nie idzie po myśli firmy. Apple ostatnio nawet stanęło w obronie sprzedaży modelu Xr. Teraz rąbka tajemnicy związanego z adaptacją tegorocznych smartfonów z iOS uchyla nam MixPanel.

MixPanel to strona, gdzie można sobie sprawdzić udział poszczególnych wersji iOS, ale nie tylko. Można też zobaczyć, jaki jest odsetek poszczególnych modeli telefonów. Na poniższym wykresie widać, że największy udział z tegorocznych telefonów ma iPhone Xs Max. Wynosi on niemal 3%. Potem mamy model Xs z 2,3%, a Xr ma 1,56%.

W zeszłym roku adaptacja nowych modeli przebiegała szybciej. iPhone X, choć debiutował na początku listopada, tak po miesiącu miał już 4,46% udział. 8 Plus miał ponad 3,5%, a „ósemka” z 4,7″ ekranem 2,68%. Poniżej zrzuty ekranowe dla porównania.

Adaptacja Apple iPhone Xs Max Xr Adaptacja Apple iPhone X 8 Plus

Apple przesadziło z cenami iPhone’ów Xr, Xs i Xs Max

Prawda jest taka, że tegoroczne iPhone’y Xr, Xs i Xs Max są zbyt drogie. To główny czynnik, który wpływa na ich słabszą sprzedaż. Nie wprowadzają też aż tylu zmian i nowości względem modelu X. To sprawia, że wielu potencjalnych klientów nie widzi sensu zmiany smartfona na nowy model. Nie wiadomo, czy Apple zdecyduje się na jakieś duże obniżki cen, ale nie można tego wykluczyć.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

źródło: 9to5Mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij