Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch series 4 ma dziś dostać funkcję EKG. Wraz z watchOS 5.1.2 (aktualizacja: już jest)

watchOS 5.1.2 to aktualizacja, która ma wprowadzić w Apple Watch series 4 funkcję EKG. Jednak wczoraj, gdy udostępniono iOS 12.1.1, tvOS 12.1.1 oraz macOS 10.14.2, tego uaktualnienia nie wydano. Wygląda jednak na to, że watchOS 5.1.2 pojawi się jeszcze dziś. Wtedy Apple Watch 4 w końcu wykona badanie EKG.

Aktualizacja: Zgodnie z zapowiedziami, watchOS 5.1.2 jest już dostępny. Na zegarkach Apple Watch series 4 wprowadza obsługę EKG. Jednak tylko w Stanach Zjednoczonych.

Apple Watch series 4 ciągle nie obsługuje funkcji EKG, którą zaprezentowano niemal trzy miesiące temu. Ma ją rzekomo wprowadzić aktualizacja do watchOS 5.1.2, o czym już wam wspominaliśmy. Wczoraj gigant z Cupertino udostępnił nowe uaktualnienia, w tym iOS 12.1.1, tvOS 12.1.1 i macOS 10.14.2. Jednak nowej aktualizacji dla zegarków zabrakło.

The Verge raportuje (choć już usunął ten artykuł z własnej strony), że watchOS 5.1.2 zostanie udostępniony dziś. Wtedy Apple Watch series 4 ma dostać aplikację, która w końcu pozwoli korzystać z funkcji EKG. Oczywiście, w Polsce bez kombinowania na nic to się zda. Dostępność tego rozwiązania mocno ograniczono.

Apple Watch 4 series 4 funkcja EKG watchOS 5.1.2 iOS 12.1.1

Apple Watch series 4 z EKG tylko w Stanach Zjednoczonych

Jak dobrze wiemy, Apple Watch series 4 na razie pozwoli korzystać z funkcji EKG tylko w Stanach Zjednoczonych. Na terenie innych państw będzie ona zablokowana. Co nie zmienia faktu, że po zmianie regionu na USA powinna się pojawić. Wtedy prosty elektrokardiogram będzie mógł przeprowadzić każdy właściciel zegarka.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na dostępność watchOS 5.1.2. Wtedy przekonamy się, czy Apple Watch 4 rzeczywiście dostanie funkcję EKG. Gigant z Cupertino obiecał ją wprowadzić do końca tego roku. Czasu ma już coraz mniej i pewnie będzie chciał wywiązać się z obietnic.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: The Verge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij