Udostępnij
Tweetnij

Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach tylko jeszcze przez miesiąc. Potem Apple przywróci ceny

Apple uruchomiło program tańszej wymiany baterii w iPhone’ach pod koniec 2017 roku. Jak jednak dobrze wiemy, nic co dobre, nie trwa wiecznie. Tańsza wymiana baterii iPhone’ów wkrótce dobiegnie końca. Akcja serwisowa potrwa tylko do końca grudnia. Potem Apple i jego partnerzy powrócą do standardowych cen za usługę.

Apple zwalnia programowe starsze iPhone’y. Zrobiło się o tym głośno pod koniec zeszłego roku, gdy gigant z Cupertino w końcu przyznał się, że tak rzeczywiście jest. W grudniu ogłoszono program tańszej wymiany baterii w telefonach z iOS. W Polsce ta akcja serwisowa wystartowała na początku stycznia. Niestety, tańsza wymiana baterii wkrótce przestanie obowiązywać.

Apple już w grudniu 2017 roku przekazało, że tańsza wymiana baterii iPhone’ów będzie obowiązywać przez rok. To oznacza, że akcja serwisowa zostanie zakończona wraz z dniem 31 grudnia 2018 roku. Jeśli cały czas planujecie wymienić przestarzały akumulator w smartfonie, to jeszcze macie czas, ale ten pomału się kończy.

iFixit tańsza wymiana baterii iPhone
fot.: iFixit

Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach w cenie 129 złotych

Obecnie możecie jeszcze wymienić akumulator na nowy w cenie zaledwie 129 złotych. To niewielka opłata, jak za taką usługę. Gdy tańsza wymiana baterii przestanie obowiązywać, to będziecie już musieli się liczyć z wydatkiem 349 złotych, czyli odczuwalnie większym. Akcja serwisowa dotyczy modeli 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus i SE. Pozostałych nie, choć biorąc pod uwagę fakt, że Apple wraz z iOS 12.1 zaczęło też zwalniać iPhone’y 8, 8 Plus i X, to możliwe, że w tych modelach serwis również wymieni akumulator na nowy za mniej, ale o to musicie już pytać w centrach.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło, fot.: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij