Udostępnij
Tweetnij

Fortnite z 60 FPS na smartfonach iPhone Xs, Xs Max i Xr

Fortnite: Battle Royale zostało wydane na PC, konsolach, a także na urządzneiach mobilnych z iOS i Androidem. Do tej pory 60 klatkami na sekundę mogli się cieszyć jedynie posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4. Teraz ma się to jednak zmienić. Twórcy poinformowali, że najnowsza łatka wprowadzi 60 klatek na sekundę również na smartfonach iPhone Xs, Xs Max i Xr.

Fortnite: Battle Royale to produkcja, która przyciągnęła do siebie setki milionów graczy na całym świecie. Teraz posiadający grę w wersji na iOS mogą doczekać się ciekawej opcji,. Jest ona jednak ograniczona dla posiadaczy najnowszych smartfonów firmy z Cupertino – posiadaczy telefonów iPhone Xs i Xr.

Najnowsza opcja zakłada, że gra będzie działała płynnie w 60 klatkach na sekundę. Gracze doczekają się lepszego obrazu i płynności gry. Jest to dużo lepszy framerate niż w przypadku wersji na Androida, która oferuje jedynie 30 klatek na sekundę. Co więcej, tyle samo oferuje również konsola Nintendo Switch.

Fortnite na iPhone Xs, Xs Max i Xr z przewagą nad innymi urządzeniami

Mimo że liczba klatek na sekundę jest znacznie wyższa na iPhone Xs, to sprzet ten jest o wiele droższy niż w przypadku Nintendo Switch. Konsola kosztuje około 1600 złotych, natomiast najtańsza wersja smartfona iPhone Xr ponad 2 razy tyle. Większość ludzi nie zdecyduje się na zakup tak drogich urządzeń wyłącznie w celach związanych z grami. Ci jednak, którzy mają najnowszy model iPhone’a, uzyskają niewielką przewagę nad innymi użytkownikami mobilnymi.

Fortnite działa także z szybkością 60 klatek na sekundę na mocniejszych konsolach, w tym na PlayStation 4 i Xbox One X. Urządzenia mobilne z systemem Android nakładają obecnie na grę 30 klatek na sekundę. Przedstawiciel Epic Games twierdzi, że firma kontynuuje pracę nad optymalizacjami Androida, które mogą pozwolić na obsługę 60 klatek w niedalekiej przyszłości. Nie podano jednak, jak długo potrwają pracę nad aktualizacją.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: The Verge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij