Udostępnij
Tweetnij

Apple planuje gradientową kolorystykę dla iPhone’ów

Apple ciągle wprowadza nowe udoskonalenia do swoich najnowszych smartfonów z linii iPhone. Tym razem nowy patent ujawnia, że wkrótce możemy doczekać się nowych wersji kolorystycznych. Będą one podobne do tego, co wprowadzono w Huawei P20 Pro. Tutaj różnicą ma być jednak system, w jaki taka kolorystyka będzie uzyskana.

Apple wciąż usprawnia swoje urządzenia. Nowy patent przyznany firmie wskazuje na to, że przyszłe modele iPhone’ów mogą wyglądać jak Huawei P20 Pro z gradientowym wykończeniem z tyłu urządzenia. Chwilowo jest to jedynie koncept.

Patent ujawnia, w jaki sposób Apple może zmienić wygląd powierzchni pod zewnętrzną szklaną powłoką przyszłego modelu iPhone’a. Stworzy to efekt tęczy czy gradient właśnie. Zgodnie z historią znalezioną przez MySmartPrice, patent przewiduje wykorzystanie komputerowego sterowania numerycznego (CNC) do tworzenia rowków na powierzchni urządzenia. Te rowki zmieniają sposób, w jaki światło odbija się od produktu.

Apple iPhone iOS 12.1 beta 5 kiedy aktualizacja dla wszystkich

Zamiast stosować technikę piaskowania, Apple użyłoby ceramicznych koralików do zmiany rowków. Tak chce uzyskać kontrolowane przesunięcie kolorów, które pojawi się, gdy urządzenie zostanie lekko przesunięte. W ten sposób będziemy mogli uzyskiwać zupełnie różne efekty wizualne pod różnymi kątami.

Apple planuje całkowite przeprojektowanie iPhone’a

Firma ma podobno przeprojektować iPhone’a na przyszły rok. Nie wiadomo jednak, jak to zrobi i jaki będzie to projekt, Aktualnie pojawiają się jedynie plotki o tym, że zmiany mają być spore. Jeśli brać je pod uwagę, pewnie wprowadzenie takiej wersji kolorystycznej, o jakiej pisaliśmy, będzie miało sens. Aktualnie nic jednak jeszcze nie jest pewne. Szczegóły poznamy prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz we własnym telefonie

Źródło: MySmartPrice

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij