Udostępnij
Tweetnij

Apple wykorzysta technologię z głośnika HomePod w słuchawkach nowej generacji

Apple ma wiele różnych sprzętów, których technologia może być wykorzystywana w innych urządzeniach. Jak mówi najnowszy wniosek patentowy, taka technologia z głośnika HomePod może być wkrótce zaimplementowana w słuchawkach nowej generacji. Będzie ona odróżniała wiązki dźwiękowe, dzięki czemu urządzenia zyskają nowe funkcje.

Apple może dla nas przygotowywać nową, ciekawą technologię w swoich słuchawkach. Jest ona już zaimplementowana w takich urządzeniach jak HomePod. Polega ona na technice, która pomaga uruchomić Siri pomimo tego, że głośnik odtwarza właśnie muzykę. Teraz taka opcja może pojawić się również w słuchawkach.

Nowy patent sugeruje, że Apple może starać się wykorzystać tę samą technologię formowania wiązki w swoich słuchawkach, aby osiągnąć dwie rzeczy. Po pierwsze, może sprawić, że słuchawki będą mogły być dowolnie odwracane. Będą mogły automatycznie wykryć orientację i dopasować moc wyjściową do siebie. Słuchawki będą wyposażone w 5 mikrofonów. Kiedy wypowiemy zdanie, najbliższy z nich zanotuje, w jakiej pozycji się znajdują.

Apple HomePod technologia patenty słuchawki

 

Apple chce, by nasze rozmowy były lepsze i wyraźniejsze

Po drugie, Apple może już kombinować, jak wykorzystać mikrofony do tego, by odbierały dźwięk i filtrowały hałas z zewnątrz. Dzięki temu nie musielibyśmy się przejmować tym, że aktualnie wieje bardzo silny wiatr. Mikrofony filtrowałyby wiązkę dźwięku i puszczałby jedynie nasz głos w trakcie rozmów.

Apple nie potwierdziło żadnej nowej technologii. Aktualnie wszystko jest jedynie na papierze. Możliwe, że firma niedługo zajmie się implementowaniem takich rzeczy do nowych urządzeń. To jednak zajmie dużo czasu, więc szybko takich urządzeń raczej nie zobaczymy.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z października

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij