Udostępnij
Tweetnij

iPhone 5 trafi do pilotażowego programu naprawy przestarzałych sprzętów Apple

iPhone 5 to smartfon, który ma już na koncie ponad 6 lat. Apple w ramach swojej polityki zapoczątkowanej kilka lat temu wpisało produkt na listę urządzeń zabytkowych. Oznacza to, że nie będziemy mogli naprawić go w autoryzowanych serwisach Apple. Pojawił się jednak ciekawy program pilotażowy, który to umożliwia, ale pod pewnymi warunkami.

iPhone 5 to smartfon, który trafił na rynek w 2012 roku. Produkt jest już zatem dość wiekowy, ale wciąż niezwykle popularny na rynku na całym świecie. Apple postanowiło jednak wpisać go na listę smartfonów zabytkowych. Jest to ładna nazwa, ale dla użytkownika oznacza, że firma z Cupertino już takiego telefonu nie naprawi. Ale tylko w teorii. Firma rozpoczęła podobno program pilotażowy, w ramach którego naprawy można dokonać, ale pod pewnymi warunkami.

Z wewnętrznego dokumentu wspomnianej firmy wynika, że iPhone 5 jest uważany za telefon przestarzały. Istnieje możliwość naprawy go w serwisie do 31 października 2020 roku w przypadku telefonu CDMA, a do 31 grudnia 2020 w przypadku wersji GSM. Serwis może w tym czasie naprawić taki telefon, jednak w przypadku braku części ma prawo tej naprawy odmówić.

Apple iPhone 5

iPhone 5 w nowym programie Apple jako jeden z pierwszych

Nie wiadomo, co dokładnie skłoniło firmę do takiego programu. Być może chodzi o wielką popularność tego urządzenia. Z drugiej strony być może firma ma jeszcze sporą nadwyżkę części z tych smartfonów, które chce w jakiś sposób wykorzystać.

Apple rozpoczęło swoją politykę już 7 lat temu. Według niej urządzenia, które maja powyżej 5 lat powinny już trafić właśnie na listę tych zabytkowych. W praktyce oznacza to, że jeśli zdarzy nam się jakiś wypadek z naszym telefonem, w serwisie Apple’a nie znajdziemy już pomocy. Będziemy musieli naprawiać go w serwisach firm trzecich. Firma nie zajmie się smartfonem nawet przy tak prostej rzeczy jak wymiana baterii.

Zobacz także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij