Udostępnij
Tweetnij

iOS 12.1 z poważnym błędem w iPhone’ach

iOS 12.1 jest już dostępny do pobrania. Wprowadza wiele ciekawych poprawek, ale pojawił się również poważny błąd. Pozwala on na dostanie się do listy kontaktów w naszych iPhone’ach bez konieczności odblokowywania telefonu. Jest to poważny błąd, jednak Apple jeszcze nie odniosło się do tego problemu.

iOS 12.1 udostępniono kilka dni temu. Kolejna wersja systemu jest już dostępna na urządzeniach mobilnych od Apple’a i wprowadza między innymi rozmowy grupowe FaceTime oraz zestaw ponad 70 nowych emoji. Jest jednak błąd, który pozwala na dostanie się do kontaktów w iPhone’ach bez konieczności odblokowywania telefonu.

Jak widać na załączonym wideo, podczas testu użytkownik nie odblokowuje iPhone’a z pomocą odcisku palca, jednak korzysta z przycisku, by wywołać Siri. Z jej pomocą wykonuje połączenie, a w jego trakcie włącza opcję FaceTime. Nie rozłączając się włącza tryb samolotowy. Następnie wchodzi w opcje połączenia, dodanie dodatkowego użytkownika do rozmowy i w ten sposób może otrzymać dostęp do kontaktów.

iOS 12.1 nie tylko z jednym problem – zwalnia również smartfony

Apple do tej pory nie odniosło się do tego problemu. To nie jest jedyny kłopot związany z tą wersją oprogramowania. iOS 12.1 przynosi niemiłą niespodziankę dla użytkowników smartfonów iPhone X oraz 8 i 8 Plus. Aktualizacja wprowadza na tych modelach throttling. Oznacza to, że telefony są po prostu zwalniane, gdy ich bateria jest w nie najlepszej kondycji. Apple tłumaczy jednak, że nie będzie to aż na tyle odczuwalne, jak w przypadku starszych modeli smartfonów.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tam go dodasz na własnym telefonie

Źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij