Udostępnij
Tweetnij

Policja uczy, aby funkcjonariusze uważali na Face ID w smartfonach iPhone X, Xs i Xs Max

iPhone X, Xs i Xs Max mają możliwość odblokowywania telefonu z pomocą technologii Face ID. Jest to opcja pozwalająca na odblokowanie smartfona z pomocą naszej twarzy. Teraz policja w Stanach Zjednoczonych uczy funkcjonariuszy, by ci nie spoglądali w ekran najnowszych urządzeń Apple, by ich nie zablokować na stałe.

iPhone X, Xs oraz Xs Max mają funkcję Face ID. Jest to opcja pozwalająca na odblokowywanie telefonu z pomocą naszej twarzy. Taką funkcję już raz na siłę zastosowano na jednym użytkowniku, by znaleźć dowody obciążające go w sprawie pedofilii. Okazuje się, że to raczej nie będzie jedyny przypadek.

Jak donoszą zagraniczne media, wyciekła prezentacja pewnej firmy związanej z kryminalistyką. Elcomsoft uczy w niej policję oraz władze, by po znalezieniu takiego urządzenia w domu nie wpatrywali się w telefon długo. Jeśli bowiem iPhone X, Xs czy Xs Max zbyt często będą widziały różne twarze zamiast twarzy właściciela, po prostu się zablokują. Wystarczy 5 razy, by trzeba było odblokowywać telefon z pomocą kodu dostępu.

Firma uczy zatem, by policja nie blokowała wspomnianych smartfonów, bo później nie będą mieli dostępu do takiego urządzenia. To proste – mogą wymusić na użytkowniku, by ten odblokował telefon twarzą po prostu pozostawiając ten telefon pod nos. Zmuszenie użytkownika, by ten odblokował smartfona z pomocą kodu będzie znacznie trudniejsze w wykonaniu.

Face ID w smartfonach iPhone X, Xs i Xs Max już wykorzystywane przez FBI

Face ID zostało wprowadzone wraz z telefonem iPhone X. Jest to nowa forma uwierzytelniania skupiająca się wokół rozpoznawania twarzy. Do tej pory nie używano tego elementu do działań prawnych. Nie tak dawno jednak, podczas przeszukania mieszkania 28-letniego Granta Michalskiego znaleziono jego zablokowany telefon. Jak się okazało, można go było odblokować z pomocą Face ID. Agenci przeszukujący mieszkanie zmusili Michalskiego do użyczenia twarzy, by można było zajrzeć do zawartości smartfona.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: Motherboard

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij