Udostępnij
Tweetnij

Orange dezaktywuje SIM-locki w iPhone’ach

Orange bardzo długo trwał przy technologii SIM-lock. Do tej pory z tej opcji zrezygnowali już wszyscy dostępni na rynku w Polsce operatorzy. Wspomniana firma nie stosowała tej technologii we wszystkich telefonach od ponad 2,5 roku, jednak wciąż wykorzystywała je w sprzedawanych smartfonach marki iPhone. Teraz się to zmienia.

Orange miał wiele sposobów na utrzymywanie przy sobie swoich konsumentów. Kiedyś bardzo często wykorzystywano technologię, która nazywała się SIM-lock. Z czasem jednak takie rozwiązanie odchodziło do lamusa. W sumie teraz już nikt tego nie stosuje, z wyjątkiem wspomnianego operatora, który potrafił jeszcze wykorzystać go w smartfonach iPhone. Teraz ma się to jednak zmienić.

Orange był już jedynym operatorem w Polsce, który jeszcze w jakiś sposób wykorzystywał wspomnianą technologię. SIM-lock sprawiał, że nie można było wykorzystywać kart operatorów innych niż ten, u którego smartfona kupowaliśmy w ramach abonamentu. Musieliśmy zdjąć SIM-locka z danego urządzenia, płacąc czasami niemałe pieniądze, by móc korzystać z telefonu po kupnie karty innego operatora. Takie praktyki już nie obowiązują u innych firm. W przypadku Orange zostały one zaprzestane 1 stycznia 2016 roku. Nie tyczyło się to jednak smartfonów marki iPhone.

Orange ostatni na liście

Operator potwierdził, że już teraz wszystkie iPhone’y, które trafią do sprzedaży będą uboższe o wspomnianą technologię. To jednak nie wszystko. Wszystkie telefony tej marki, które do tej pory miały taką blokadę zostaną jej pozbawione. W przypadku nowszych urządzeń wystarczy podłączyć je do sieci. Opcja będzie aktywna automatycznie. Jeśli chodzi o modele iPhone 5 i starsze – trzeba zalogować się na nich do iTunesa.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z sierpnia

Źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij