Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 to m.in. ARKit 2. Co nowego Apple tu dodało?

iOS 12 to wiele nowości. Można spodziewać się między innymi usprawnień w wielu aplikacjach, takich jak Zdjęcia, Apple News czy Wiadomości. Na liście zmian jest również ARKit 2, który doczekał się kilku poważnych nowości. W iOS 12 Apple wprowadza nową aplikacją do pomiarów. Są też opcje śledzenia twarzy użytkownika czy rozpoznawanie obiektów w 3D.

iOS 12 to najnowsza wersja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło wczoraj. Nowości jest mnóstwo. Na liście można znaleźć skróty do Sir, dodatki w aplikacji Zdjęcia, miany w aplikacjach, jak Wiadomości czy Zdjęcia. Ważne zmiany znajdziemy również w ARKit 2, który rozszerza możliwości platformy o nowe funkcje. Lista nowości w nowej wersji aplikacji jest długa. Podpowiadamy wam, czego dokładnie można się spodziewać.

arkit 2 ios 12

Co nowego w ARKit 2 po aktualizacji do iOS 12

  • Śledzenie twarzy – funkcja śledzenia twarzy rozpoznaje teraz miejsce, w którym patrzysz i może wykryć, czy pokazujesz język lub mrugasz
  • Rozpoznawanie obiektów 3D – ARKit 2 rozpoznaje obiekty i sposób ich orientacji. Może także wykorzystywać te informacje do włączania obiektów w materiały tworzone w technologii rozszerzonej rzeczywistości
  • Odbicie sceny – włączanie wirtualnych obiektów w celu odzwierciedlenia rzeczywistej sceny w aparacie
  • Trwałe i wielodostępne doświadczenia – doświadczenia AR mogą być teraz udostępniane w czasie i poprawiane w lokalizacjach w świecie rzeczywistym. Możesz w ten sposób stworzyć coś w ramach technologii rozszerzonej rzeczywistości, a w tym czasie ten materiał może być oglądany przez innego użytkownika
  • AR Quick Look – jest to opcja przeglądania materiałów AR w aplikacjach takich jak Wiadomości czy Safari
  • Aplikacja do pomiarów – z pomocą kamery w naszym urządzeniu będziemy mogli dokonywać pomiarów obiektów i powierzchni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Aplikacja automatycznie wykryje również wymiary prostokątnych obiektów
  • Format pliku USDZ – nowy format, który pomaga twórcom 3D tworzyć treści i animacje zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

iOS 12 jest już dostępne do pobrania. Aktualizację znajdziecie udając się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Z pełnym wykazem zmian w iOS 12 możecie zapoznać się poniżej.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij