Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 GM do pobrania. Apple udostępniło build Golden Master

iOS 12GM to najnowsza, niemal finalna wersja nowego systemu dla iPhone’ów oraz iPadów, którą udostępniło Apple. To build GM (Golden Master), czyli już niemalże sfinalizowane oprogramowanie, które we w przyszłym tygodniu zostanie udostępnione dla wszystkich. iOS 12 będzie dostępny publicznie w najbliższy poniedziałek.

iOS 12 GM to nowa, poglądowa wersja oprogramowania i już w zasadzie finalna, którą dziś Apple udostępniło testerom. W kilka dni po ostatnim buildzie testowym. Rozmiar dzisiejszej aktualizacji udostępnionej drogą OTA sugeruje nam, że to build GM, czyli Golden Master. To oznacza, że mamy do czynienia z niemal gotową wersją systemu, która za kilka dni zostanie udostępniona dla wszystkich

iOS 12 GM zawiera już wszystkie nowe funkcje, których w przyszłym tygodniu powinni spodziewać się użytkownicy iPhone’ów. Obecnie deweloperzy mają czas, aby na buildzie GM sprawdzić własne aplikacje i zobaczyć, czy te działają jak należy. Ewentualnie mają trochę czasu na wprowadzenie poprawek. Wszak publiczna premiera oprogramowania jest już bardzo blisko.

iOS 12 GM kiedy premiera dla wszystkich Apple iPhone

W ten sposób dobiegają końca beta testy iOS 12, które rozpoczęły się dokładnie 4 czerwca. Tuż po tegorocznej konferencji WWDC 2018. Już wkrótce Apple udostępni oprogramowanie dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów. Wiemy już, kiedy dokładnie to nastąpi.

Apple udostępni iOS 12 dla wszystkich 17 września

Apple w trakcie wrześniowej konferencji skupiło się przede wszystkim na prezentacji iPhone’ów Xs i Xr. Tego samego dnia ujawniono datę premiery systemu iOS 12 dla wszystkich użytkowników i dowiedzieliśmy się, kiedy dokładnie aktualizacja zostanie udostępniona publicznie. Wkrótce zostaną udostępnione też systemy macOS Mojave, watchOS oraz tvOS 12, które również dostępne były w ramach beta testów. Nowe oprogramowanie dla komputerów Mac pojawi się trochę później, bo 24 września.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje z App Store

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij