Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch z technologią zapobiegającą wypalaniu się pikseli, ale w Apple Watch 4 na to nie liczmy

Apple Watch jest bardzo prosty w użyciu, jednak czasami irytujące jest to, że musimy mocniej przekręcić nadgarstkiem, by zobaczyć, która jest godzina. Nie bez przyczyny. W ten sposób firma zapobiega wypalaniu się pikseli na naszym wyświetlaczu w urządzeniu. Nowy patent mówi jednak o tym, że wkrótce może się to zmienić, ale pewnie nie w Apple Watch 4.

Apple Watch może doczekać się interesujących zmian. Dotąd sprawdzanie godziny na zegarku było bardzo proste. Wystarczyło po prostu przekręcić nadgarstek, aby pojawiła się na nim tarcza. Tak zegarek jest przyciemniony. Może się to jednak wkrótce zmienić za sprawą nowego patentu.

Omawiany patent odnosi się do techniki kompresji dla wypalenia na wyświetlaczach OLED. Jest to efekt, który może się również zdarzyć w zwykłych wyświetlaczach, ale jest bardziej powszechny na OLED-ach. Piksele, które emitują główne kolory na wyświetlaczu, są wykonane z różnych materiałów i ulegają degradacji we własnym tempie. Jeśli na ekranie wyświetlany jest ten sam obraz przez dłuższy czas, może to spowodować pogorszenie się pikseli do punktu, w którym nie mogą prawidłowo wyświetlać innych obrazów.

apple watch 4 patent

Apple Watch ze zmianami, ale nie wiadomo kiedy

Jeśli, dla przykładu, zegarek wyświetla stale czas, liczba pokazująca godzinę lub dwukropek między godziną a minutą może spowodować wypalenie. Sposób, w jaki Apple chce tego uniknąć, polega na ulepszeniu metod gromadzenia i przechowywania danych na temat wykorzystania każdego piksela. Umożliwi to urządzeniu automatyczne dostosowanie pikseli, które są poddawane wypalaniu.

Jak pokazują dane, wypalanie pikseli może zdarzać się nawet przy aktualnym korzystaniu. Być może opcja zostanie wdrożona po to, by unikać takich sytuacji. Patent został opublikowany w tym tygodniu. Nie oznacza to jednak, że opcja pojawi się już w tegorocznych modelach Apple Watch 4. Pewnie zobaczymy ją dopiero w przyszłym roku lub nawet później. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu Apple już opracowało technologię.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne z sierpnia

Źródło: PatentlyApple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij