Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 ma wadliwe płyty główne. Apple uruchamia program wymiany

Apple uruchamia nowy program naprawy. W części smartfonów iPhone 8 doszukano się wadliwych płyt głównych. Naprawa będzie dokonywana za darmo i ma obowiązywać przez trzy lata od daty pierwotnego zakupu telefonu. Nowa akcja serwisowa dotyczy tylko modelu z 4,7-calowym ekranem. iPhone 8 Plus nie jest objęty programem wymiany.

iPhone 8 to kolejny smartfon Apple’a, który doczekał się programu naprawy. Gigant z Cupertino ogłosił, że część egzemplarzy ma wadliwe płyty główne. Problemy objawiają się nieoczekiwanymi restartami urządzeń, zamrożeniami ekranu czy brakiem możliwości włączenia smartfona. Prawdopodobnie jednak nie dotyczy to waszych telefonów.

Z informacji przekazanych przez Apple’a wynika, że program naprawy obejmuje te smartfony iPhone 8, które został sprzedane pomiędzy wrześniem 2017, a marcem 2018 roku. Ponadto tylko w wybranych regionach dystrybucji. Firma wymienia Australię, Chiny, Hong Kong, Indie, Japonię, Makau, Nową Zelandię i Stany Zjednoczone. Jeśli zakupiliście urządzenie w jednym z wymienionych państw i zrobiliście to w okresie wymienionym przez firmę z Cupertino, to w źródle informacji znajdziecie pole, gdzie możecie wpisać numer seryjny telefonu. Ten następnie zostanie sprawdzony pod kątem kwalifikowania się do programu naprawy.

iPhone 8 Plus nie kwalifikuje się do programu naprawy Apple’a

Apple podkreśla, że program naprawy nie dotyczy smartfona iPhone 8 Plus. Jedynie modelu z 4,7-calowym ekranem Retina. Użytkownicy mogą oddać telefon do jednego z autoryzowanych serwisów w celu dokonania darmowej wymiany płyty głównej przez maksymalnie trzy lata od daty pierwotnego zakupu smartfona. Jeśli urządzenie nosi jakieś oznaki uszkodzenia i przed wymianą płyty głównej będą konieczne inne naprawy, to te będą musiały zostać dokonane odpłatnie. Akcja serwisowa nie powoduje wydłużenia gwarancji.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz we własnym telefonie

źródło (fot.: iFixit)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij