Udostępnij
Tweetnij

iPhone X Plus, iPhone 2018 i nowy X 2018 mają dostać szybsze bezprzewodowe ładowanie baterii

iPhone X Plus, następca jubileuszowego modelu z iOS oraz iPhone 2018 są coraz częstszym obiektem plotek. Na temat nowych telefonów wiemy całkiem sporo. Nowych informacji o nich dostarcza nam raport wprost z Chin. Dowiadujemy się, że Apple zamierza zastosować szybsze ładowanie baterii drogą bezprzewodową z użyciem ładowarek zgodnych z Qi.

iPhone X Plus, iPhone 2018 i nowy model z 5,8-calowym ekranem OLED są coraz bliżej. O tych smartfonach wiemy już naprawdę sporo. ChinaTimes raportuje, że Apple przeprojektowało system bezprzewodowego ładowania baterii. To ma pozwolić na możliwość szybszego ładowania akumulatorów z użyciem ładowarek zgodnych ze standardami Qi.

Obecnie telefony Apple’a pozwalają na bezprzewodowe ładowanie baterii z wykorzystaniem ładowarek o mocy do 7,5 W. Apple postanowiło to udoskonalić. W raporcie czytamy, że porzucono cieńsze cewki FPC na rzecz grubszych cewek z drutu miedzianego o niższej rezystancji. Dzięki temu iPhone X Plus czy iPhone 2018 mają pozwolić na szybsze ładowanie baterii poprzez ładowarki zgodne z Qi. Pewnie będą to takie o mocy do 15 W, ale wszystko powinno wyjaśnić się z czasem. W opakowaniach z nowymi telefonami z iOS spodziewamy się także nowych ładowarek ze złączem USB C, której przykładowe zdjęcie widzicie poniżej.

Apple iPhone 2018 nowa ładowarka 18W USB C zdjęcia

iPhone 2018 i X Plus dostaną nowe ładowarki o mocy 18 W

Apple w końcu planuje porzucić ładowarki o mocy 5 W, które od lat dołącza do pudełek z własnymi telefonami. iPhone 2018, X Plus i nowy model z 5,8-calowym ekranem OLED dostaną nowe ładowarki o mocy 18 W. Mogliśmy je już oglądać na schematach czy zdjęciach. W ładowarkach znajdzie się przewód z końcówką USB C. Oczywiście, port Lightning nie zniknął i nadal znajduje się w nowych telefonach.

iPhone’y 2018 według ostatnich przecieków, mają być dostępne w przedsprzedaży od 14 września. Tydzień później trafią do sklepów. Data wrześniowej konferencji ciągle nie jest znana, ale powinniśmy ją niedługo poznać. Tutaj możecie zapoznać się z sugerowanymi cenami. Wiemy również, że firma z Cupertino zaprezentuje w tym roku także nowe komputery. Wśród nich są nowy MacBook Air oraz Mac mini, na które czekaliśmy już kilka lat.

Zobacz także: 10 najlepszych nowych aplikacji z App Store z lipca

źródło: ChinaTimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij