Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 scali wiadomości w wątki, gdy te będą wysyłane z powiązanych adresów

Apple ponownie wprowadza nową ciekawostkę do jednej ze swoich aplikacji. W ramach iOS 12 beta 8 Wiadomości dostały nowość, na którą użytkownicy czekali już od bardzo dawna. Jest nią scalanie wątków wiadomości, jeśli korzystamy z połączonego adresu. Oznacza to, że SMS-y oraz e-maile wysłane przez jedną osobę będą widoczne na iPhone’ach w jednym wątku, a nie osobnych.

Apple wprowadzi wiele ciekawych nowości wraz z iOS 12. Jedną z nich będą modyfikacje w aplikacji Wiadomości, które ogłoszono w iOS 12 beta 8. Ci, którzy korzystają z wersji beta już mogą zaobserwować pewne zmiany. Mówią one o scalaniu wiadomości wysłanych z pojedynczego numeru telefonu z tymi, które wysłano chociażby z poziomu maila.

Jak mówi nowa informacja, wiadomości będą przechowywane w pojedynczej rozmowie podczas wysyłania lub odbierania z połączonych adresów. Oznacza to w skrócie, że będziemy mogli wysłać wiadomość z poziomu dwóch różnych identyfikatorów, np. numeru telefonu i adresu e-mail, a później będą one zapisywane w jednej konwersacji, zamiast dzielone. Po zainstalowaniu iOS 12 beta 8 te dwa wątki zostaną scalone i przechowywane w ramach jednej rozmowy.

iOS 12 beta 8 już jest, ale stabilna wersja dopiero we wrześniu

Do tej pory można było prowadzić rozmowę ze znajomym za pośrednictwem wątku Wiadomości, używając numeru telefonu bez problemu. Jest tak dopóki przypadkowo nie wyślemy wiadomości do tej samej osoby, ale zamiast tego wykorzystamy swój adres e-mail. W ten sposób tworzyliśmy dwie oddzielne rozmowy.

Nowości są już dostępne, jak już to zostało wspomniane, w iOS 12 beta 8 udostępnionym wcześniej w tym tygodniu. Jeśli nie korzystacie z programu beta, będziecie musieli jeszcze trochę poczekać na premierę pełnej wersji. Powinna się ona pojawić już w przyszłym miesiącu.

Zobacz także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: RedmondPie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij