Udostępnij
Tweetnij

Shortcuts (Skróty) dla Siri z iOS 12 beta z integracją z HomeKit

Shortcuts, czyli Skróty dla Siri z iOS 12 beta, dostały w tym tygodniu aktualizację. Apple wprowadziło w niej początkowe wsparcie dla HomeKit. Działanie nowych funkcji jest jednak ograniczone tylko do scen, które można tworzyć w aplikacji Dom. Skróty 2.0 dla Siri w wersji beta zawierają także poprawki błędów i inne udoskonalenia.

Shortcuts (Skróty) dla Siri to jedna z ciekawszych nowości w systemie iOS 12 beta. Aplikacja ta jednak nie jest dostępna w ramach Apple Beta Software Program, czyli dla publicznych testerów. Została udostępniona tylko wybranym deweloperom aplikacji. Nastąpiło to niedługo po wydaniu iOS 12 beta 2. Teraz aplikacja doczekała się większej aktualizacji.

Apple udostępniło Skróty 2.0 dla Siri, które można pobrać w postaci aktualizacji poprzez TestFlight. W nowej wersji wprowadzono wsparcie dla HomeKit. Niestety, sam dostęp do nowych funkcji jest trochę ograniczony i utrudniony. Najpierw trzeba uruchomić wybraną scenę i wrócić do Shortcuts. Wtedy pojawi się ona w wyszukiwarce, dokładnie w sugestiach Siri.

Shortcuts (Skróty) dla Siri dla wszystkich wraz z finalnym iOS 12

Beta Shortcuts 2.0 dla Siri zawiera też poprawki znalezionych błędów i pomniejsze udoskonalenia oraz optymalizacje. Aplikacja ta zostanie udostępniona dla wszystkich wraz z finalnym wydaniem systemu iOS 12. Nastąpi to we wrześniu tego roku. Dokładną datę powinniśmy poznać w trakcie wrześniowej konferencji, gdzie gigant z Cupertino pochwali się nowymi iPhone’ami oraz wieloma innymi urządzeniami.

iOS 12 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów. W tym roku Apple postanowiło jednak skupić się przede wszystkim na poprawie działania i optymalizacjach. W ten sposób udało się jednak zapewnić wsparcie w nowym systemie nawet dla pięcioletniego iPhone’a 5s.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij