Udostępnij
Tweetnij

WSJ przypomina wywiad, w którym Steve Jobs z Apple opowiadał o App Store

Steve Jobs miał wielkie plany odnośnie App Store. Nie spodziewał się jednak zupełnie, że wirtualny sklep będzie aż tak popularny. W wywiadzie, którego udzielił The Wall Street Journal 10 lat temu wyraził swoje ogromne zadowolenie z tego faktu. Użytkownicy sprzętów Apple pobrali wtedy w 30 dni łącznie 30% więcej aplikacji niż piosenek z iTunes.

App Store, jak pewnie już zdążyliście niejeden raz zauważyć czy usłyszeć w mediach, obchodzi w tym roku 10 urodziny. Steve Jobs, były prezes Apple, nie spodziewał się jednak takiej popularności wirtualnego sklepu. W wywiadzie, jakie opublikował właśnie The Wall Street Journal można usłyszeć, jak bardzo Jobs był zaskoczony sukcesem.

Steve Jobs w wywiadzie wypowiadał się bardzo optymistycznie na temat wchodzącego na rynek sklepu. Jak stwierdził, nie spodziewał się tej popularności. Wtedy, przypomnijmy, w ciągu 30 dni od startu App Store, użytkownicy urządzeń Apple pobrali o 30% więcej aplikacji ze sklepu niż piosenek z iTunesa.

App Store

Nie ufałbym żadnym z naszych przewidywań, ponieważ rzeczywistość do tej pory przewyższała je w tak wielkim stopniu, że zostaliśmy zredukowani do widzów takich jak ty, obserwujących ten niesamowity fenomen i robiących wszystko, aby pomóc innym w dokończeniu swoich aplikacji i dodaniu ich do sklepu – powiedział Jobs.

Tak natomiast mówił o swoich predykcjach odnośnie App Store: Kto wie? Może w pewnym momencie będzie to sklep o wartości miliarda dolarów. Nie zdarza się bardzo często, żeby otwierał się sklep o wartości miliarda dolarów. 360 milionów w ciągu pierwszych 30 dni, nigdy nie widziałem czegoś podobnego w mojej karierze.

Steve Jobs nie przewidział, ile użytkownicy sprzętów Apple wydadzą w App Store

Steve Jobs „lekko” minął się jednak ze swoimi spostrzeżeniami i predykcjami. Jak donoszą media, w lipcu 2018 roku deweloperzy łącznie zarobili 100 miliardów dolarów ze swoich aplikacji, które udostępnili w App Store. Sklep zadebiutował dokładnie 10 lipca 2008 roku wraz z iPhone OS 2.0 (stara nazwa iOS). Początkowo w sklepie było „tylko” 500 aplikacji. Potem, we wrześniu, ich liczba przekroczyła barierę 3 tysięcy, w październiku 7,5 tysięcy i tak to sobie pomału rosło. Obecnie w sklepie znajduję się ponad 2 miliony aplikacji.

Zobacz także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij