Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 beta z funkcją Trackpad także dla iPhone’ów bez 3D Touch

Trackpad to bardzo przydatna funkcja dla użytkowników, którzy lubią dużo pisać. Jest ona jednak dostępna na ograniczonej liczbie iPhone’ów. Wszystko przez to, że można ją aktywować jedynie przez 3D Touch. W przyszłości może się to jednak zmienić. Tak przynajmniej sugeruje system iOS 12 beta, który wprowadza tryb również do starszych iPhone’ów bez 3D Touch.

Apple już dawno udostępniło opcję Trackpad dla tych, którzy lubią szybko pisać na swoich urządzeniach. Jeśli zatem korzystacie z takich sprzętów jak iPad czy iPhone, może słyszeliście już o tej funkcji . Znacznie ułatwia ona szybkie pisanie, jednak do tej pory miała wiele ograniczeń odnośnie urządzeń, na których działała. Wymagane było 3D Touch. To ulega zmianie iOS 12 beta.

Do tej pory opcja Trackpad była dostępna dla użytkowników iPadów poprzez wciśnięcie klawiatury dwoma palcami. W przypadku iPhone’ów opcja zakładała wykonanie gestu poprzez 3D Touch. Oznacza to, że z takiej funkcji mogli korzystać jedynie posiadacze takich urządzeń. Jak donoszą użytkownicy, zmieniło się to w systemie iOS 12 beta.

iOS 12 z trybem Trackpad bez względu na posiadany model iPhone’a

Jak zauważyli użytkownicy, niedawno wydany publicznie iOS 12 beta wprowadza Trackpad. Można aktywować ten tryb poprzez naciśnięcie i przytrzymanie klawiatury iPhone’a. Działa to na wszystkich modelach telefonów. Też tych bez funkcji 3D Touch. To oznacza, że każdy może uzyskać dostęp do trybu bez względu na posiadany model. Po przełączeniu klawiatury w tryb Trackpad użytkownicy mogą poruszać palcami po obszarze, w którym normalnie znajdują się klawisze, aby przesuwać kursor ekranowy w polu tekstu. Jest to dość przydatne, jeśli często dużo piszemy wiadomości na smartfonie.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać na własnym telefonie

Źródło: RedmondPie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij