Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 beta powoduje problemy z GPS na iPhone’ach. Jak sobie z tym poradzić?

iOS 12 beta jest już dostępny publicznie i pewnie wielu z was zauważyło, że oprogramowanie powoduje problemy z GPS na iPhone’ach, prawda? Niestety, ale to wczesna wersja poglądowa oprogramowania i takie przypadłości są możliwe. Na szczęście, można tym problemom z GPS zaradzić. Zobaczcie, co należy w tym celu zrobić.

iOS 12 beta został udostępniony na początku miesiąca deweloperom aplikacji. Później druga beta systemu została upubliczniona. W ramach Apple Beta Software Program. Pewnie część z was zauważyło, że występują problemy z GPS. Niestety, lokalizowanie na iPhone’ach potrafi wariować i nie jest w stanie poprawnie wyświetlić lokalizacji. Osobiście też się z tym spotkałem i zauważyłem, że telefon jest w stanie zgubić lokalizację nawet w odległości do kilku kilometrów od miejsca, gdzie w rzeczywistości się znajdujemy.

Takie są uroki poglądowych wersji oprogramowania. Pamiętajmy, że iOS 12 beta to na razie system znajdujący się we wczesnym stadium testów. Apple będzie usuwać wiele błędów dopiero za jakiś czas, gdy rozpocznie finalizowanie prac nad iOS 12. Tymczasem zobaczmy, jak rozwiązać te problemy z GPS na iPhone’ach, bo jest to możliwe.

Tak rozwiążesz problemy z GPS na iPhone’ach z iOS 12 beta

1.Należy udać się w iPhonie do sekcji Ustawienia i następnie Ogólne.

2. Odszukujemy opcję Wyzeruj.

3. W oknie Wyzeruj należy dotknąć opcję Ustawienia sieciowe.

4. Wyświetli się prośba o podanie kodu, który należy wpisać.

5. Na koniec należy dotknąć opcję Ustawienia sieciowe, które to zostaną wyzerowane

Jak rozwiązać problemy z GPS na iPhone z iOS 12 beta

Uwaga: Wykonując wyżej wymienione czynności rzeczywiście można rozwiązać problemy z GPS na iPhone’ach z zainstalowanym systemem iOS 12 beta. Trzeba jednak też mieć na uwadze, że w ten sposób zostaną wyzerowane wszystkie ustawienia związane z sieciami. Także z Wi-Fi i to oznacza, że zapamiętane sieci zostaną zapomniane. Dlatego zastanówcie się dwa razy, zanim to zrobicie.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać na własnym telefonie

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij