Udostępnij
Tweetnij

AirPort Express dostanie AirPlay 2. Apple zdaje się to potwierdzać w iOS 12 beta 2

AirPort Express być może rzeczywiście dostanie wsparcie dla technologii AirPlay 2. Zdaje się to potwierdzać aplikacja Dom z systemu iOS 12 beta 2. Tam pojawia się AirPort Express, jako jedno ze zgodnych urządzeń z HomeKit. Nie można jednak go jeszcze dodać, ale wyświetlany jest komunikat o dostępności nowej wersji oprogramowania.

AirPort Express to tańszy router Wi-Fi od Apple’a, którego ostatnia wersja pochodzi z 2012 roku. Firma z Cupertino pogrzebała ten sprzęt i w ogóle wycofała się z rynku tego typu urządzeń. Użytkownicy tego rutera liczą jednak na to, że ten otrzyma wsparcie dla AirPlay 2 wprowadzonego wraz z aktualizacją z numerem 11.4. To możliwe, bo w iOS 12 beta 2 pojawiają się nowe sugestie.

AirPort Express zaczął pojawiać się w aplikacji Dom na iPhone’ach już wraz w pierwszej becie systemu z numerem 11.4. W drugiej już zniknął, bo Apple pewnie nieumyślnie wprowadziło go do tej apki. Wraz z iOS 12 beta 1 urządzenie znowu pojawiło się w Domie, a więc coś musi być jednak na rzeczy. Druga beta daje nam jeszcze większe nadzieje.

Jeśli macie AirPort Express i zainstalowany system iOS 12 beta 2, który udostępniona dwa dni temu, to zobaczycie, że urządzenie ciągle wyświetlane jest w aplikacji Dom. Wcześniej jego dotknięcie powodowało jednak wyświetlenie komunikatu o braku możliwości dodania. Teraz jest inaczej.

AirPort Express w iOS 12 beta 2 prosi o aktualizację dla AirPlay 2

Dotykając ikonkę AirPort Express w iOS 12 beta 2 zobaczycie komunikat widoczny na poniższym zrzucie ekranowym. Tam, sprzęt wyświetla monit o dostępności nowej wersji oprogramowania. Niestety, jego dotknięcie sprawi, że aktualizacji nie pobierzecie. Ta jest niedostępna i mają ją obecnie tylko pracownicy Apple’a.

AirPort Express kiedy dostanie AirPlay 2 iOS 12 beta 2 Apple

Prawdopodobnie Apple rzeczywiście udostępni wsparcie do AirPlay 2 dla AirPort Express. To tylko kwestia czasu, ale możliwe, że będziemy musieli poczekać aż do września, kiedy to odbędzie się publiczna premiera iOS 12 dla wszystkich. Wtedy router zapewne dostanie publicznie dostępną aktualizację firmware, która zapewni obsługę nowej technologii. Więcej o AirPlay 2 możecie poczytać w tym artykule.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij