Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 pozwoli zgłosić niechciane wiadomości i połączenia jako spam

iOS 12 ma otrzymać wiele przydatnych funkcji i usprawnień. Jedną z najciekawszych ma być między innymi możliwość zgłaszania wiadomości i połączeń jako niechcianej komunikacji. Tak jest między innymi już w aplikacjach Apple. Teraz jednak taką opcję dostaną deweloperzy. Mają oni otrzymać opcję rozszerzania swoich aplikacji o tę funkcję.

iOS 12 ma mieć sporo aktualizacji, ale jedna wydaje się być szczególnie ciekawa. Jest to nowa opcja obsługi wiadomości i połączeń spamowych. Jak przedstawiono na stronie dla deweloperów, twórcy aplikacji mogą teraz tworzyć rozszerzenia, które pozwalają użytkownikom zgłaszać niechciane wiadomości i połączenia jako spam.

Apple wyjaśnia, że ta funkcja z iOS 12 dodaje opcję „niechcianej komunikacji”, którą należy włączyć w aplikacji Ustawienia. Po włączeniu użytkownicy będą mogli przesunąć palcem w lewo na podanym elemencie na karcie Ostatnie aplikacji Telefon. Wyświetlać się tam ma nowa opcja Zgłoś. W aplikacji Wiadomości SMS-y mogą być zgłaszane przez podobne przesunięcie w lewo na wątku lub długie naciśnięcie samej wiadomości.

iOS 12 beta niechciane połączenia spam

Co ważne, nie jest to funkcja dla samego Apple, ale raczej coś, co firma wdrożyła w iOS 12 i spodziewa się, że strony trzecie będą mogły ją rozbudować. Ta platforma dotyczy również tylko wiadomości SMS i połączeń. Zgłaszanie spamu przez iMessage było dostępne od jakiegoś jakiegoś czasu.

Nowa funkcja w iOS 12 to odpowiedź na zarzuty Trai, jakie padły w stosunku do Apple

Nowa funkcja dla programistów jest prawdopodobnie odpowiedzią na spór Apple’a z Trai w Indiach. W ubiegłym roku organ ten wytknął odmowę zatwierdzenia zaprojektowanej przez rząd aplikacji przeznaczonej do blokowania i zgłaszania niechcianych rozmów handlowych. Ta nowa funkcja pozornie toruje drogę takiej aplikacji i nie ogranicza się tylko do Indii. iOS 12 beta 1 jest już dostępny i dzięki temu deweloperzy aplikacji mogą już wypróbować to oprogramowanie. Aktualizacja dla wszystkich planowana jest na wrzesień.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij