Udostępnij
Tweetnij

iPhone w tym roku może sprzedać się naprawdę dobrze. Apple obniży ceny?

iPhone X, według wyliczeń wielu firm, sprzedaje się bardzo dobrze. Analitycy tacy jak Daniel Ives z GBH Insights twierdzą jednak, że w ciągu następnych 12-18 miesięcy zainteresowanie smartfonami Apple znacznie wzrośnie. Wszystko przez obniżenie ceny wspomnianego modelu X i nowe zmiany, jakie firma chce wprowadzić w kolejnych modelach.

iPhone X ma zaliczyć prawdziwy skok sprzedaży w tym roku, jak donoszą analitycy. Daniel Ives z GBH Insights twierdzi, że będzie on związany ze zmianami, jakie ma wprowadzić Apple w swoich nowych urządzeniach. Uważa również, iż liczba sprzedanych egzemplarzy iPhone’ów wzrośnie do 350 milionów w ciągu następnych 12-18 miesięcy.

Ives uważa, że w minionym roku sprzedaż iPhone’ów nie była aż tak wysoka, ponieważ wielu użytkowników nie zdecydowało się na zmianę. Powodem miało być dość mało zmian w „ósemce” w porównaniu z poprzednim modelem. Model X miał być za to zbyt drogi dla wielu użytkowników. Jak twierdzi Ives, wielu z nich wciąż czeka na to, by odświeżyć swój sprzęt. Nie chcą jednak wydawać tak dużo pieniędzy na X, ale nie podoba się im zachowawczy iPhone 8.

Ives uważa, że Apple ustali cenę smartfonów iPhone X na 700-800 dolarów

Ives uważa, że w tym roku Apple może wypuścić smartfony iPhone X w niższej cenie. Granicami będzie około 700-800 dolarów. Pomoże to przyciągnąć do siebie dotychczas niechętnych użytkowników, którzy chcieli dużych zmian, ale nie chcieli przepłacać za sprzęt. Analityk twierdzi też, że nowe zmiany, jakie firma chce wprowadzić w kolejnych wersjach smartfonów z pewnością przyciągną do siebie klientów, którzy chętnie zapłacą więcej za dodatkowe funkcje. Jak dodaje – w Stanach Zjednoczonych jest około 100 mln użytkowników, z czego ok 70 mln chce zmienić swój telefon na nowszy model.

Szczerze? Wątpię, aby Apple obniżył ceny nowych iPhone’ów X. W przypadku Plusa spodziewajmy się nawet wyższej kwoty. Rozwiązaniem problemu być może będzie model z 6,1″ ekranem LCD. Ten rzeczywiście może być tańszy nawet od „ósemek”.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać u siebie

Źródło: Business Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij