Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce w czerwcu, a w iOS 12 zostaną otwarte nowe możliwości dla NFC

Apple Pay w Polsce ma zadebiutować w czerwcu. Tymczasem firma z Cupertino wraz z iOS 12 planuje zwiększyć możliwości dla NFC z iPhone’ów, które obecnie jest bardzo ograniczone. W nowym systemie zostaną pewnie wprowadzone kolejne API i te pozwolą na wykorzystanie tego modułu nie tylko do dokonywania płatności z użyciem Apple Pay.

Apple wprowadziło moduł NFC do iPhone’ów 6 i 6 Plus, które debiutowały w 2014 roku. Takie rozwiązanie znajduje się także w kolejnych generacjach smartfonów, co zapewnia obsługę Apple Pay, które w Polsce pojawi się w przyszłym miesiącu. Natomiast od 2016 roku firma stosuje także chipy FeliCa w telefonach, które dostępne są w Japonii. Tymczasem wraz z iOS 12 czeka nas podobne rozszerzenie dostępu do NFC z iPhone’ów.

iOS 12, który zostanie oficjalnie zaprezentowany dokładnie 4 czerwca na WWDC 2018, ma wprowadzić rozszerzony dostęp do NFC. Moduły te początkowo wykorzystywane były wyłącznie do obsługi Apple Pay. W iOS 11 dodano framework CoreNFC, który nieco rozszerzył możliwości NFC o skanowanie tagów RFID. To jednak tylko kropla w morzu potrzeb.

W iOS 12 NFC z iPhone’ów pozwoli na znacznie więcej

iOS 12 ma wprowadzić zupełnie nowe frameworki, które mają znacząco rozszerzyć możliwości NFC. Nie wiadomo jednak, jakie dokładnie. Przykładowo podaje się, że iPhone mógłby być wykorzystany w roli klucza do drzwi hotelowych czy wirtualnej karty tranzytowej. Na szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać, ale te poznamy już w trakcie WWDC 2018.

Apple Pay w Polsce od czerwca

Apple Pay w Polsce ma być dostępne od przyszłego miesiąca. Dokładna data uruchomienia usługi nadal nie jest znana. Mówi się jednak o drugiej połowie czerwca. Tim Cook już potwierdził, w trakcie telekonferencji po ujawnieniu wyników za pierwszy kwartał tego roku, że Apple Pay wkrótce będzie dostępne w trzech nowych krajach. Wymieniono Ukrainę, Norwegię i Polskę. W tym pierwszym usługa już działa. Nad Wisłą ciągle czekamy.

Apple Pay w Polsce kiedy

Apple Pay w Polsce ma być dostępne w co najmniej trzech bankach. Wymienia się Alior Bank, BZ WBK oraz mBank. Kto wie, a może z czasem będzie ich więcej, na co pozostaje po prostu liczyć. Na razie czekamy na oficjalny start.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz na własnym telefonie

źródło: The Information

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij