Udostępnij
Tweetnij

Apple wiedziało o bendgate i o tym, jak bardzo iPhone 6 był podatny na wygięcia

iPhone 6 kilka lat temu, kiedy wchodził na rynek, miał poważny problem. Zarówno wersja standardowa, jak i Plus wyginały się w kieszeniach użytkowników. Apple twierdziło wtedy, że takie przypadki są sporadyczne. Nowe dokumenty, które ujawniła sędzina Lucy Koh potwierdzają, iż firma zdawała sobie sprawę z afery bendgate.

iPhone 6 oraz wersja Plus bardzo łatwo się wyginały. Użytkownicy nowych smartfonów firmy z Cupertino bardzo narzekali na ten problem w 2014 roku, kiedy telefony wchodziły na rynek. Jak donoszą najnowsze wiadomości zza oceanu, Apple doskonale wiedziało o bendgate.

iPhone 6 miał się być o 3,3 raza bardziej podatny na wygięcia niż jego poprzednik – 5s. Wersja Plus natomiast była aż o 7,2 raza bardziej podatna na wygięcia niż iPhone 5s. Tak wynika z nowych dokumentów, które zostały ujawnione przez sędzinę Lucy Koh w związku z toczącą się sprawą związaną z uszkodzeniami ekranu spowodowanymi wygięciem telefonów.

Wspomniane „szóstki” miały problem od samego początku. Użytkownicy narzekali na to, że sprzęty bardzo się wyginają, jeśli wsadzić je do kieszeni. Twierdzili, iż to błędy w projektowaniu firmy z Cupertino powodowały, że smartfony były podatne na takie uszkodzenia. Apple jednak uważało inaczej i próbowało ukryć bendgate. Zabierało nawet dziennikarzy do swoich placówek, aby pokazać im, jak wyglądają testy sprawności i wytrzymałości takich urządzeń. Twierdziło, że przypadki wygięć są bardzo rzadkie.

iPhone 6 i 6 Plus miały też problem z ekranami

Sprawa pogorszyła się dodatkowo, kiedy tak wygięte iPhone’y zaczęła trawić inna problematyka. Smartfony po wygięciu zaczęły mieć problemy z niedziałającym ekranem dotykowym. Apple twierdziło wtedy, że takie uszkodzenia powstają po upadkach. Dopiero w 2016 roku firma zaczęła używać dodatków, które miały wzmocnić konstrukcję. Do tej pory firma nie skomentowała tych informacji.

Zobacz również: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

Źródło: The Verge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij