Udostępnij
Tweetnij

Greg Joswiak świadkiem w sprawie Apple vs Samsung o naruszanie patentów na iPhone’a

Greg Joswiak pojawił się w sądzie rejonowym w Kalifornii, gdzie złożył zeznania odnośnie początków iPhone’a i planów Jobsa w związku z telefonem. Stwierdził, że to na nim właśnie Jobs postawił całą firmę. Sprawa Apple i Samsunga ciągnie się już od prawie sześciu lat. Do tej pory nie uzgodniono, ile Koreańczycy mają wypłacić odszkodowania firmie z Cupertino.

Greg Joswiak, wiceprezes ds. marketingu produktów w Apple, wypowiedział kilka słów na temat iPhone’a i planów Steve’a Jobsa w związku z trwającą od lat batalią z firmą Samsung. Przedsiębiorstwa wróciły wczoraj do sądu w związku z walką patentową, która rozpoczęła się w 2011 roku. Po tym jak Koreańczycy zakończyli swoje oświadczenie otwierające, firma z Cupertino przedstawiła swojego pierwszego świadka.

Greg Joswiak powiedział przed sądem, że Steve Jobs zbudował Apple wokół głównego tematu projektowania iPhone’a, pokazując zdjęcia produktów firmy. To coś, co Steve stworzył w DNA firmy. Stwierdził też, że ówczesny prezes stawiał wszystko właśnie na iPhone’a. Całość miała opierać się na tym jednym smartfonie.

Greg Joswiak świadkiem w sprawie o iPhone’a, która toczy się między Apple i firmą Samsung od wielu lat

Sprawa toczy się od lat. W 2012 roku jury uznało, że Samsung rzeczywiście narusza patenty i nakazał wypłatę nieco ponad miliarda dolarów odszkodowania. Jednak Koreańczycy odwołali się, a następnie kwotę tę zredukowano do 339 mln dolarów. Firma nadal nie była zadowolona i skierowała sprawę do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Ten orzekł, że zrewidowane szkody były w rzeczywistości wciąż zbyt wysokie. Powiedział jednak, że kwota powinna zostać cofnięta w sądzie rejonowym, w którym odbyła się rozprawa. To właśnie na niej pojawił się Greg Joswiak.

Zobacz również: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij