Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.4 wprowadza nowe polecenia dla Siri z Airplay 2. Co dodało Apple?

iOS 11.4, który aktualnie znajduje się w fazie beta testów, zawiera nowe polecenia dla Siri. Te powiązane są z technologią AirPlay 2, którą Apple zapowiedziało prawie rok temu. W ten sposób można z wykorzystaniem Siri wybierać zgodne głośniki, na których zostanie odtworzona muzyka. Dla wszystkich te opcje pojawią się wraz z iOS 11.4.

iOS 11.4 beta 1 udostępniono w marcu. W tej wersji systemu Apple ponownie wprowadziło funkcje z zakresu technologii AirPlay 2, nad którymi prac nie udało się sfinalizować wraz z aktualizacją z numerem 11.3. Okazuje się, że przy okazji pojawiają się nowe polecenia dla Siri. Te dostrzeżono w trzeciej becie systemu, którą udostępniono kilka dni temu. Jakie dokładnie możliwości zyskała asystentka z iPhone’ów?

Siri z iOS 11.4 beta 3 jest w stanie wykorzystać możliwości Airplay 2. Nowe polecenia pozwalają na odtworzenie muzyki na zgodnych z tą technologią urządzeniach. Co najciekawsze, nie trzeba z nimi najpierw nawiązywać połączeniach na iPhone’ach. Jedno proste polecenie załatwia wszystko naraz. Prosicie tylko o włączenie muzyki i następnie mówicie, gdzie to ma się odbyć. Przykład widzicie poniżej. To po prostu działa.

Apple iOS 11.4 beta Siri AirPlay 2

iOS 11.4 pozwala wykorzystać nowe polecenia dla Siri jedynie na sprzętach zgodnych z technologią AirPlay 2, o której szerzej przeczytacie tutaj. Są to m.in. Apple TV 4K lub 4. Generacji z zainstalowaną betą tvOS 11.4 lub głośnik HomePod. W przypadku AirPorta Express takie polecenia nie mają już zastosowania i Siri stwierdza, że nie jest w stanie znaleźć tego głośnika.

AirPort Express może dostać wsparcie dla AirPlay 2

Apple prawdopodobnie pracuje nad zapewnieniem wsparcia dla AirPlay 2 w ruterze AirPort Express. Zdaje się to sugerować pojawianie się tego urządzenia w aplikacji Dom z pierwszej bety iOS 11.4. W kolejnych już go usunięto, ale możliwe, że obsługa zostanie zapewniona. Na co właściciele tego urządzenia z pewnością liczą.

iOS 11.4 Apple udostępni dopiero za kilka tygodni

Apple na razie milczy na temat daty udostępnienia iOS 11.4 dla wszystkich użytkowników. To jednak powinno nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Możliwe jednak, że na debiut poczekamy sobie do WWDC 2018. Wtedy firma z Cupertino zaprezentuje nowe systemy, czyli iOS 12 i inne. Na szczegóły musimy, niestety, jeszcze trochę poczekać.

źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij