Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch wkrótce z tarczami zewnętrznych firm? Sugeruje to watchOS 4.3.1

Apple Watch to bardzo zamknięte urządzenie. Gigant z Cupertino nie pozwala między innymi na to, by w watchOS pojawiały się tarcze zewnętrznych deweloperów. Najnowsza aktualizacja wersji beta watchOS 4.3.1 wprowadza jednak zmiany w kodzie. Sugerują one, że wkrótce Apple może umożliwić tworzenie takich tarcz zewnętrznym firmom.

Apple Watch ma wiele różnych rodzajów tarcz, jednak żadna z nich nie pochodzi od firmy zewnętrznej. Gigant z Cupertino sam zajmuje się ich tworzeniem. WatchOS beta 4.3.1 sugeruje jednak, że wkrótce może się to zmienić.

Apple Watch wkrótce dostanie watchOS 4.3.1, który obecnie znajduje się w fazie beta testów. Serwis 9to5Mac odkrył jednak pewną bardzo ciekawą rzecz ukrywającą się w kodzie uaktualnienia. Sugeruje ona, że wkrótce gigant z Cupertino może zezwolić na instalowanie w swoich inteligentnych zegarkach tarcz firm zewnętrznych.

Apple Watch watchOS 4.3.1 tarcze

Warto zauważyć, że Apple ma tendencję do odrzucania aplikacji Apple Watch innych firm, które ściśle powielają istniejące funkcje. Nie jest jasne, czy tarcze zegarka będą objęte tym postanowieniem. Z jednej strony jest to opcja, która z pewnością spodobałaby się niejednemu użytkownikowi poszukującemu oryginalnej tarczy do swojego zegarka. Z drugiej jednak wszyscy fani giganta wiedzą, że nie jest on skory do wdrażania nowości firm zewnętrznych na swoich urządzeniach.

Tarcze zewnętrznych deweloperów dla Apple Watch dopiero w watchOS 5?

Tymczasem konkurencyjne systemy operacyjne takie jak FitbitOS i Android Wear pozwalają użytkownikom od pewnego czasu instalować tarcze zegarkowe innych firm na swoich urządzeniach. W przypadku giganta z Cupertino może to jednak nie być takie proste. Firma dokładnie bada jakość takich usług i może okazać się, że większość po prostu nie spełni wygórowanych norm. Być może jednak w końcu gigant zdecyduje się na zmiany. Nie jest jednak jasne, czy wprowadzone zostaną w nowej wersji watchOS 4.3.1 czy dopiero w watchOS 5.

Zobacz również: watchOS 5 uśmierci przestarzałe aplikacje

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij